Judista Krpálek dva týdny po zisku stříbra na MS vyhrál Grand Prix v Linci

foto Ilustrační foto - Český judista Lukáš Krpálek (vpravo) na MS ve finále kategorie do 100 kilogramů podlehl Rusovi Armanu Adamjanovi, který mohl na šampionátu kvůli válce na Ukrajině startovat jen v neutrálních barvách, 12. května 2023.

Linec - Judista Lukáš Krpálek dva týdny po zisku stříbra na mistrovství světa vyhrál Grand Prix v Linci. Na turnaji v Rakousku startoval jihlavský rodák na rozdíl od šampionátu v Dauhá v kategorii nad 100 kg, v níž se pral po zisku prvního olympijského zlata v letech 2017-2022.

Dvaatřicetiletý Krpálek na cestě k triumfu v Linci porazil čtyři soupeře. Izraelce Jevgenije Šmachilina, Slovince Eneje Mariniče a Turka Ibrahima Tataroglua zdolal shodně ve třetí minutě základní čtyřminutové doby. Do "zlatého skóre" došel až jeho finálový duel s Němcem Lossenim Konem, jenž v celkově šesté minutě boje dostal třetí šido.

Dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa Krpálek si tak připsal čtvrtý triumf v kariéře na turnaji kategorie Grand Pix a první od roku 2018, kdy vyhrál v Cancúnu.

O druhý nejlepší český výsledek v Linci se postarala Renata Zachová, jež byla ve váze do 63 kg s bilancí dvou výher a dvou proher sedmá.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď