Jubilující Jaromír Hanzlík vždy toužil po negativní roli

foto V pražském kině Mat se 24. května 2007 konal křest DVD známého televizního seriálu z roku 1984 "Sanitka". Na snímku protagonisté seriálu Jaromír Hanzlík (vlevo) a Pavel Zedníček.

Praha - Desítky let toužil oblíbený herec a idol mnoha paní a dívek Jaromír Hanzlík po negativní roli, aby se nemusel přetvařovat. Až mu jeho sen před lety splnil scenárista a režisér Jan Pachl. "V seriálu Cirkus Bukowski jsem byl konečně za hajzla a diváci mohli vidět mou pravou tvář," uvedl Hanzlík o víkendu s nadsázkou v rozhlasovém pořadu Tobogan.

Režisér Jiří Menzel (vpravo) hovoří s hercem Jaromírem Hanzlíkem (vlevo) na premiéře svého filmu Donšajni, která se uskutečnila 25. září v pražském Rudolfinu.

"V tomhle byznysu už jsem půl století a neustále se přetvařuju. Pořád dělám, že jsem takový ten sympatický, i když to moje pravé já je úplně někde jinde," řekl herec, který 16. února oslaví sedmdesátiny. "Narodil jsem se v únoru 1948 a nemohu se vymlouvat - já už jsem to zažil," poznamenal v souvislosti s letošními osmičkovými výročími.

Moderátor Aleš Cibulka ho k jeho životnímu jubilu uvedl do "síně Slámy", která je připomínkou zakladatele této talkshow, moderátora Tomáše Slámy, který od roku 1990 do své smrti v roce 2004 připravil 563 pokračování Toboganu. Vstoupili do ní například Miroslav Donutil, Hana Maciuchová, Eva Pilarová, Lucie Bílá, Luděk Munzar, Vilma Cibulková, Blanka Bohdanová, Stanislav Zindulka, Viktor Preiss či Karel Štědrý.

Jaromír Hanzlík si podle svých slov nikdy nepřipadal jako idol; když se ráno probudí, zjišťuje, zda je ještě živ. "Ale když před mnoha lety vysílání seriálu Sanitka končilo na Kubě, byl jsem tam jako host a cítil se jako Paul Newman," podotkl. I když u mnoha profesí jsou lidé zvyklí dávat tuzéry, nikdy se mu prý nestalo, aby ho dostal třeba po představení v divadle od spokojené divačky.

Jaromír Hanzlík, kterého si lidé pamatují jako uřvaného strýce Pepina, volnomyšlenkářského kovboje Honzu či doktora Mráčka v promáčeném obleku, byl v roce 1966 přijat na DAMU, ale místo do školy nastoupil do Divadla na Vinohradech, kde za tři desítky let ztvárnil výrazné role v Hamletovi, Revizorovi, Zločinu a trestu, Oidipovi, Caru Fjodorovi či Cyranovi z Bergeraku. Roku 1997 převzal po Zdeňku Svěrákovi na deset let moderování televizního pořadu Úsměvy a připravil z něj čtyři knihy Album úsměvů.

Koncem 90. let Hanzlík výrazně omezil hereckou práci. Před pěti lety se mihl v Menzelových Donšajnech, v roce 2015 se objevil v Janákově televizní pohádce Korunní princ a ztvárnil menší roli v Pachlově kriminálním dramatu Ganster Ka. Naposled hrál předloni v televizní pohádce Martina Dolenského Pravý rytíř.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 13:00 21°C

Celá předpověď