Jsou to nesmysly, řekla podle Obamové Alžběta II. o protokolu

foto Královna Alžběta II. s americkým prezidentem Barackem Obamou při setkání na zámku ve Windsoru, vpravo princ Philip, druhá zprava Michelle Obamová.

Londýn - Bývalá americká první dáma Michelle Obamová při představení svých pamětí v pondělí v Londýně vzpomínala i na setkání s britskou královnou Alžbětou II., na které se připravovala v obavách z přísného protokolu. Sama panovnice jí ale podle ní během návštěvy hradu Windsor v roce 2016 řekla, že formální pravidla pro kontakt se členy královské rodiny jsou "nesmysl". Píše o tom britská agentura Press Association.

Obamová uvedla, že si dělala starosti, jak to bude při nastupování do královnina auta. "A královna řekla ´nastupte a sedněte si kamkoli, jenže ona říkala jednu věc a já citovala protokol a ona řekla ´to je všechno nesmysl, prostě si nastupte´", řekla Obamová, která v britské metropoli představila své memoáry nazvané Becoming.

Na adresu dvaadevadesátileté královny dodala, že je "chytrá, zábavná a čestná".

Manželka bývalého prezidenta Baracka Obamy se v roce 2009 stala terčem kritiky, když při tehdejším setkání s Alžbětou II. na recepci během summitu skupiny G20 během družného hovoru královnu objala kolem ramen. Dotknout se panovnice přitom v Británii platí za porušení protokolu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 19. září 2019

Očekáváme v 23:00 8°C

Celá předpověď