Jordán se v KHL blýskl hattrickem proti lídrovi konference

foto Ilustrační foto - Obránce Michal Jordán (na snímku z 25. března 2019).

Moskva - Český obránce Michal Jordán z Chabarovsku se v KHL blýskl hattrickem v utkání s Kazaní. Amur doma zvítězil nad vedoucím celkem Východní konference vysoko 7:1 a připsal si třetí výhru za sebou. Nevídaný obrat ze stavu 0:4 předvedl v poslední čtvrthodině Jokerit Helsinky, který zvítězil gólem Davida Skleničky na ledě Nur-Sultanu 5:4 v prodloužení.

Třicetiletý Jordán přitom v zápase Kontinentální ligy ještě nikdy nedal ani dva góly. Celkem v soutěži včetně play off nastoupil v 213 utkáních a skóroval sedmnáctkrát. V tomto ročníku se ze vstřeleného gólu radoval poprvé.

Jordán se pokaždé prosadil v přesilovce, z toho dvakrát střelami od modré čáry. Nejprve za záda brankáře Amira Miftachova prošlo jeho nahození z 16. minuty, ve druhé třetině naopak skóroval prudkou ránou. V závěrečné části si pak najel až před kazaňskou branku a doklepl do sítě odražený puk.

Kazaň přitom měla střeleckou převahu, jenže domácí brankář Jevgenij Alikin zneškodnil 35 pokusů hostujícího mužstva. V sestavě Amuru už chyběl Nail Jakupov, někdejší jedničku draftu NHL klub vyměnil do Omsku.

Jokerit dostal čtvrtý gól ve 44. minutě, přesto z ledu kazachstánského týmu odjel jako vítěz. Hosté se poprvé prosadili o necelé dvě minuty později a stihli obrat, který dokonal v 63. minutě Sklenička. Český obránce si najel před branku a z první zakončil individuální akci Briana O'Neilla, od něhož dostal zpětnou bekhendovou přihrávku. Mezi střelce se zapsal potřetí v sezoně.

Výsledky KHL

Chabarovsk - Kazaň 7:1 (Jordán 3+0, H. Zohorna 0+1), Novosibirsk - Čeljabinsk 3:1, Barys Nur-Sultan - Jokerit Helsinky 4:5 v prodl. (za hosty Sklenička 1+0), Čerepovec - HK Soči 2:0, Kunlun Red Star - Magnitogorsk 6:4, CSKA Moskva - Nižnij Novgorod 2:3 v prodl., Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 5:2, Viťaz Podolsk - Ufa 4:3.

5. Dinamo Riga 11 1 1 3 6 24:39 7

Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva a CSKA Moskva mají započítány technické výhry.