John Malkovich uvede v Praze světovou premiéru další one man show

foto Americký herec John Malkovich v inscenaci The Music Critic. 26. července 2022, Kroměříž.

Praha - Americký herec John Malkovich uvede v Praze ve světové premiéře hru The Infamous Ramirez Hoffman. Jde opět o divadlo jednoho herce, ve kterém vystupuje sám Malkovich jen za doprovodu hudebníků, stejně jako tomu bylo v případě jeho předchozího vystoupení letos v červenci v Kroměříži. ČTK o vystoupení dnes za organizátory informoval Pavel Pešek.

Slavný herec uvedl v kroměřížské Podzámecké sólové představení, v němž ztvárnil zatrpklého hudebního kritika. Kroměříž byla jediným místem v České republice, kde mohli zájemci hru The Music Critic (Hudební kritik), s níž byl Malkovich na turné, vidět.

Pro svou další hru si vybral Prahu, vystoupí 11. listopadu v Kongresovém centru a poté se teprve na turné s ní vydá. Doprovodí ho houslistka So-Ock Kim, Mario Stefano Pietrodarchi s bandoneonem a pianistka Anastasya Terenkova. Divadelní hra se bude hrát v angličtině.

Nová divadelní hra vznikla podle předlohy poslední kapitoly knihy chilského autora Roberta Bolaňa Estrelia Distante. Román vyšel česky jako Vzdálená hvězda. Vypravěč líčí se směsí hrůzy a fascinace několik epizod ze života básníka, s nímž se seznámil počátkem 70. let. Muž tvořil poezii tak, že psal verše na oblohu tryskami letadla.

Pátrání po tom, kdo tento básník-válečný pilot vlastně je, co znamená umění pro život a kolik cizích životů je někdo svému svéráznému umění ochoten obětovat, tvoří páteř vyprávění plného odboček a dalších příběhů. Kniha, považovaná literárními kritiky za jedno z nejpodstatnějších Bola?ových děl, je bajkou o podvodném umělci, jenž místo jakékoli etiky dbal pouze na estetiku, a další z variant Bola?ova hledání podob moderního zla.

John Malkovich je uznávaný americký herec, režisér, divadelní výtvarník a producent. Objevil se ve více než 70 filmech a je držitelem několika významných nejen divadelních cen. Na 44. ročníku festivalu v Karlových Varech získal Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď