Jméno Golf nezmizí ani v době plně elektrických Volkswagenů

foto Volkswagen Golf - logo.

Automobilka Volkswagen se nehodlá vzdát některých svých ikonických jmen. Mezi ně nepochybně patři také označení Golf, kterým se označuje bestseller v kategorii vozů nižší střední třídy.

Současný šéf největší evropské automobilky Thomas Schäfer (ještě vloni byl ve vedení mladoboleslavské Škody Auto) během autosalonu v Los Angeles v rozhovoru pro britský magazín AutoExpress sdělil, že kromě jména Golf hodlá Volkswagen zachovat také zkratku GTI. Tou se označují sportovní verze klasických silničních aut.

Ovšem součástí označení budoucích elektrických vozů značky zůstanou také písmena I a D. „V tuto chvíli pracujeme na naší budoucí sestavě a logice pojmenování. ID je součástí jmen také ikonických modelů jakým je ID.Buzz a funguje to,“ vysvětlil Schäfer.

Označení GTI by v budoucnosti mohlo nahradit nyní (ve sféře elektrických Volkswagenů používané) GTX. To zatím dostaly vrcholné motorizace vozů ID.4 a ID.5.

Oproti tomu řada dalších klasických jmen současných „spalovacích“ Volkswagenů zřejmě odejde do výslužby. Týká se to také modelu Polo, který podle Schäfera přece jen není tak ikonický jako jeho větší sourozenec.

Volkswagen již podle svého nejvyššího představitele výrazně pokročil ve vývoji budoucího malého modelu ID.2. „Jeho cena bude výrazně pod hranicí pod hranicí 25 000 eur,“ prozradil Schäfer. Automobilka také hledá cesty, jak v budoucnosti zákazníkům nabídnout ještě levnější model, za který by nemuseli platit více ne 20 000 eur.

„Řešení jsme zatím nenašli, protože cena baterie je naprosto limitujícím faktorem. Myslím ale, že to nakonec dokážeme,“ uzavřel.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď