Jizerská padesátka bude součástí lyžařského Grand Slamu

foto Jizerská padesátka, závod seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování na padesát kilometrů, 9. února 2020 v Bedřichově na Jablonecku.

Praha - Dálkový běh na lyžích Jizerská padesátka se stal součástí běžeckého Grand Slamu. Organizátoři seriálu Visma Ski Classics zařadili český závod mezi čtveřici nejprestižnějších podniků tzv. Grand Classics spolu s italskou Marcialongou, slavným švédským Vasovým během a norským Birkenbeinerem.

"Čtveřice Marcialonga, Jizerská, Vasaloppet a Birken vždy byly a jsou pevnou součástí našeho kalendáře a budou významnými monumenty i v budoucnu," uvedl výkonný ředitel Visma Ski Classics David Nilsson v tiskové zprávě.

Závody Grand Classics budou mít vyšší hodnotu. Vítězové dostanou 300 bodů a dotace musí být minimálně 30 tisíc eur (813 tisíc korun). V ostatních podnicích vítěz dostane 200 bodů a dotace musí dosáhnout 20 tisíc eur.

Pokud se někomu povede získat laufařský Grand Slam - tedy vyhrát všechny čtyři závody v jedné sezoně, což ještě nikdo neodkázal, odnese si prémii navíc. "Velmi dobrou, ale její výši zveřejníme až před startem sezony," řekl Nilsson.

Všechny závody během kariéry vyhráli Norové Anders Aukland a Petter Eliassen, Švédka Jenny Hanssonová Gripová a Italka Cristina Paluselliová.

Jizerská padesátka, nejlepší závod uplynulé zkrácené zimy podle hodnocení závodníků, se v roce 2021 uskuteční 14. února a přihlášky už jsou spuštěny. Marcialonga je v plánu 31. ledna, Vasův běh odstartuje 7. března a Birkenbeiner 20. března.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 19. září 2020

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď