Již podvacáté byly oceněny nejlepší zdravotní sestry roku

foto Slavnostní vyhlášení soutěže Sestra roku, 30. září 2020 v Praze. Vítězka kategorie Sestra mého srdce Veronika Petrášová (vpravo) a prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Praha - Ocenění pro nejlepší zdravotní sestru roku 2019 v přímé ošetřovatelské péči dostala Veronika Petrášová, která pracuje jako dětská sestra na oddělení neonatologie ostravské fakultní nemocnice. Cenu za sestru roku v oblasti managementu a vzdělávání získala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Fakultní nemocnice Hradec Králové Dana Vaňková. ČTK to sdělila Pavlína Míčová z vydavatelství Mladá fronta, které soutěž pořádá. Slavnostní předávání cen se letos konalo v kině Lucerna. Porota vybírala nejlepší sestry již podvacáté.

Fotogalerie

Petrášová, která byla porotou oceněna v první kategorii, zvítězila také v online anketě Sestra mého srdce. Ve zdravotnictví pracuje již 20 let. Zkušenosti získala jako sestra na dětském oddělení, odkud po mateřské dovolené přešla na Oddělení neonatologie. Zde pracovala jako sestra u lůžka na Stanici intermediální péče, později na Jednotce intenzivní a resuscitační péče (JIRP) pro novorozence. V současnosti zastává pozici staniční sestry.

Vaňková působí na postu náměstkyně královéhradecké nemocnice již 11 let. Kromě ošetřovatelské a manažerské práce se věnuje také výuce studentů bakalářského studia ošetřovatelského oboru a studentů vyššího odborného studia. Je zároveň členkou prezidia České asociace sester.

Za celoživotní přínos porota ocenila Bronislavu Kunovou, která již 35 let pracuje v Domově seniorů Břeclav. "Všichni kolegové se shodli na tom, že Broňa je tím pravým člověkem, který se o klienty vždy zajímá nejen ze zdravotního hlediska, ale především pro to, jací jsou lidé," uvedli pořadatelé.

Již počtvrté byla dnes vyhlášena i Zdravotnická škola roku. Vítězem této kategorie se stala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 16. září 2021

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď