Jílek: Útočná síla Almaty je obrovská, první zápas bude klíčový

foto Trénink Olomouce před úvodním utkáním 3. předkola fotbalové evropské ligy Olomouc - Kajrat Almaty 8. srpna 2018 na Andrově stadionu v Olomouci.

Olomouc - Trenér fotbalistů Olomouce Václav Jílek před čtvrtečním úvodním zápasem třetího předkola Evropské ligy s Kajratem Almaty upozornil na obrovskou ofenzivní sílu kazašského soupeře. Podle kouče Sigmy bude domácí utkání klíčové a rád by v něm udržel čisté konto.

"Jejich ofenzivní síla a individuality jsou výrazně vyšší než v průměru české ligy. Naopak způsob, který zvolili proti Alkmaaru, u nás není běžně k vidění - takhle hluboký blok a čekání čistě jenom na brejkové situace," řekl na tiskové konferenci Jílek, jehož tým se do bojů o EL vrací po devíti letech.

Překvapilo ho, že Kajrat ve druhém předkole AZ Alkmaar vyřadil. Po domácí výhře 2:0 mu k postupu stačila i porážka 1:2 v Nizozemsku. "Myslím, že Alkmaar to malinko i podcenil. Hráčská kvalita byla jednoznačně na jejich straně. Když se podíváte na statistiky toho dvojzápasu, tak tam Alkmaar dominoval ve všech parametrech. Ale efektivita i zvolený způsob hry byl na straně Almaty," uvedl Jílek.

Z individualit Kajratu vypíchl ofenzivní čtveřici Isael, Aderinsola Eseola, Andrej Aršavin a Bauyržan Islamchan. "Útočná síla těch čtyř hráčů je obrovská. Dovolím si tvrdit, že na úrovni české ligy možná ta top trojka disponuje takovou kvalitou. Jejich individuální kvalita a rychlost je výrazná," uvedl kouč.

Dvojzápas podle něj nemá favorita. "Myslím, že šance jsou vyrovnané a bude obrovsky záležet na prvním utkání, protože odveta tam bude nesmírně nesmírně náročná," prohlásil Jílek, který by na Andrově stadionu rád neinkasoval.

"Byť je to víceméně trošku blbost, tak si myslím, že výsledek 0:0 v domácím prostředí je lepší než vítězství 2:1. Ta psychologie pak do odvety je jiná. Každý trenér vám řekne, že udržená nula v domácím prostředí v Evropě je základ pro případný úspěch a postup," přidal.

Na pětinásobného vítěze Evropské ligy FC Sevillu, kterou by Hanáci mohli dostat ve čtvrtém předkole, zatím nemyslí. "Fotbal nebo jakékoliv jiné sportovní odvětví je tak nevyzpytatelné, že jakýkoliv favorit nemusí ve finále uspět, byť by byla naprostá senzace, kdyby je Vilnius vyřadil," uvedl Jílek.

"My teď hlavně máme práci před sebou. Nechtěl bych nějak přecházet nejbližší utkání. Ať už z pohledu kvality soupeře, nebo podmínek, které nás čekají v odvetě. Sevilla by byla třešnička na dortu pro fanoušky i hráče. Pro mě osobně velmi dobrá konfrontace toho, kam jsme si schopni sáhnout. Ale moc o tom v tuhle chvíli nepřemýšlím," dodal olomoucký trenér.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 15:00 31°C

Celá předpověď