Jihočeští hygienici zvýšili počet kontrol táborů

foto Pracovnice jihočeské krajské hygienické stanice kontrolovaly 13. srpna 2020 letní dětský tábor v Borovanech na Českobudějovicku. Zaměřily se mimo jiné na kvalitu pitné vody, jídla, prostorů pro ubytování a dodržování hygienických opatření.

Borovany (Českobudějovicko) - Jihočeští hygienici letos zvýšili počet kontrol na dětských letních táborech. Místo plánovaných 90 jich provedli už 124. Další kontroly ještě plánují do konce srpna. Důvodem zvýšení počtu kontrol je situace kolem koronaviru. ČTK to dnes při kontrole tábora v Borovanech na Českobudějovicku řekla ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Fotogalerie

"Sezona je trošku jiná, než byla v minulých letech. Kvůli koronaviru jsme všichni ostražitější, jsou také jinak nastavená pravidla. Kromě standardních hygienických podmínek kontrolujeme právě i dodržování těch nastavených pravidel," uvedla. Například v kuchyních musí všichni pracovat v rukavicích a jídlo vydávat v rouškách. Navíc nesmí na rozdíl od minulých let pomáhat s přípravou jídel děti. Další novinkou je také používání dezinfekce.

Jihočeští hygienici letos uložili zatím sedm blokových pokut v celkové výši 13.000 korun. "Jednalo se o nedostatky ve zdravotnické dokumentaci a o špatné nakládání a uskladnění surovin," uvedla Kotrbová.

Dodala, že kvůli koronaviru v regionu předčasně skončily dva tábory. Nyní hygienici řeší třetí podobný případ. "Jednalo se ale o příměstský tábor v Českém Krumlově, kde byl pozitivní (na covid-19) vedoucí," řekla.

Letos se v létě v Jihočeském kraji konají přibližně tři stovky pobytových táborů, kam je přihlášeno asi 38.000 dětí. Je to nejvíce ze všech regionů v republice. Jde o akce pro minimálně 30 dětí na dobu ne kratší než pět dní. "Je známo, že u nás v kraji se rekreuje asi 20 procent dětí z celé republiky," řekla Kotrbová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď