Vozovky ve vyšších polohách zůstávají sjízdné jen s opatrností

foto Sníh na silnici - ilustrační foto.

Praha - Vozovky jsou zejména ve vyšších polohách sjízdné jen s opatrností. Na řadě z nich leží vrstva zledovatělého sněhu krytá posypem. Sjízdné s opatrností jsou rovněž některé vozovky první třídy a také dálnice D1.

Jihočeský kraj

Většina jihočeských vozovek zůstává sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Silničáři museli cesty upravovat především v sobotu, kdy sněžilo. Dnes prakticky nevyjížděli. ČTK to řekl Tomáš Musil z dispečinku správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Řidiči musí být obezřetní na Jindřichohradecku, kde se místy vyskytují mlhy.

"Sjízdnost může být horší také v lesních úsecích. Jinak je ale situace klidná, nemáme hlášené žádné komplikace, ani nikde nestojí kamiony," uvedl Musil.

Teploty po ránu klesly k minus osmi stupňům Celsia. Na silnicích na Jindřichohradecku může někde ležet zledovatělá vrstva sněhu. Jinak jsou téměř všechny vozovky v kraji většinou mokré po chemickém ošetření nebo posypané štěrkem.

Jihomoravský kraj

Silnice ve všech okresech Jihomoravského kraje s výjimkou dálnic jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Dálniční úseky na území kraje jsou sjízdné bez omezení. Vyplývá to z údajů na webu Správy a údržby silnic.

Povrch dálnic je holý a suchý, další kategorie silnic jsou většinou vlhké nebo mokré po chemickém posypu. Na Blanensku a Znojemsku, kde je část silnic ošetřená inertním posypem, leží na silnici místy ujetá vrstva krytá posypem. Stejné varování platí i pro oblast Pálavy a Bílých Karpat.

V kraji je většinou oblačno, viditelnost bez omezení, teploty se drží pod bodem mrazu. Podle meteorologů má stejné počasí trvat i po zbytek dne, teploty vystoupí maximálně na nulu.

Královéhradecký a Pardubický kraj

Na východě Čech zůstává sníh na silnicích už jen v některých výše položených oblastech. Je uježděný a místy i zledovatělý. Často je v místech, kde se vozovky nesolí, ale sypou se štěrkem. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři.

Řidiči by měli jet opatrně zvláště v Orlických horách, Krkonoších a na Broumovsku. Kluzké cesty jsou také v okolí Poličky, Lanškrouna, Žamberka a v Železných horách.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji většinou zataženo až oblačno, foukal slabý vítr. Teploty se pohybovaly od minus šesti po bod mrazu.

Moravskoslezský kraj

Sjízdné se zvýšenou opatrností jsou dnes některé silnice v Moravskoslezském kraji, a to hlavně v oblasti Bruntálska, Opavska, Novojičínska a Frýdecko-Místecka. Po chemickém ošetření jsou komunikace většinou holé a mokré, ale ve vyšších polohách může být místy nová vrstva sněhu. Na Frýdecko-Místecku pak cesty mohou být vymrzlé.

Během dneška meteorologové místy očekávají slabé občasné sněžení. Teploty se mohou pohybovat okolo minus čtyř stupňů Celsia, na horách pak až kolem minus osmi stupňů Celsia.

Olomoucký kraj

Se zvýšenou opatrností by měli dnes jezdit řidiči v horských oblastech Šumperska a Jesenicka. Na vedlejších silnicích udržovaných inertně leží na vozovkách ujetá sněhová vrstva krytá posypem. Sníh hlásí správci silnic i na hlavní spojnici mezi oběma okresy, na Červenohorském sedle. Motoristé by měli v regionu počítat také se sněhovými přeháňkami, ostatní silnice v Olomouckém kraji jsou sjízdné bez větších potíží, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Na Jesenicku jsou hlavní tahy holé a mokré, silničáři je chemicky ošetřovali. Zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem leží na inertně udržovaných cestách od středních poloh, opatrnost je tam na místě. Podobná situace je také v sousedním Šumpersku. V níže položených okresech Olomouckého kraje jsou silnice holé a mokré, sjízdné by měly být bez omezení.

Teploty se dnes v kraji pohybují na všech místech pod nulou, v níže položených oblastech do čtyř stupňů, na Jesenicku až do minus šesti stupňů.

Kraj Vysočina

Vozovky nižších tříd na Vysočině jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Na řadě z nich leží vrstva zledovatělého sněhu krytá posypem. Sjízdné s opatrností jsou rovněž některé vozovky první třídy a také dálnice D1. Vyplývá to z informací dispečinku správy a údržby silnic Vysočiny.

Teplota se v regionu drží pod bodem mrazu, někde dosahuje až k minus šesti stupňům Celsia. Na vozovkách první třídy mohou na některých místech ležet zbytky rozbředlého sněhu.

Podle předpovědi meteorologů bude dnes v pozdějších hodinách místy sněžit. Teploty by se měly celý den pohybovat v rozmezí od minus dvou do minus čtyř stupňů Celsia.

Zlínský kraj

Ve Zlínském kraji by měli řidiči dbát na zvýšenou opatrnost v horských polohách Vsetínska, silnice tam pokrývá ujetá sněhová vrstva krytá posypem. Podobná situace je i v oblasti Rožnova pod Radhoštěm, i tam je na inertních úsecích opatrnost na místě, informuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ostatní vozovky v kraji jsou sjízdné bez omezení.

Silnice na Kroměřížsku, Zlínsku i Uherskohradišťsku jsou většinou holé a suché. Provoz komplikují pouze dvě nehody, a to u Komárova na Zlínsku, kde se osobní auto střetlo se zvěří, a ve Starém Městě u Uherského Hradiště, kde havarovalo osobní auto a poškodilo dopravní značení.

Teploty se v kraji pohybují pod nulou a to do minus tří až sedmi stupňů pod nulou. Je většinou zataženo, ale bez sněhových srážek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pondělí 22. července 2019

Očekáváme v 5:00 16°C

Celá předpověď