Jeep ukázal svůj nejmenší model – elektrický Avenger

foto PR - Jeep Avenger

Už příští rok by měla americká značka Jeep nabízet především v Evropě svůj historicky nejmenší „civilní“ automobil.

Fotogalerie

Dostal jméno Avenger a samozřejmě půjde o elektromobil. Podle zatím předběžných údajů by měl být schopen zvládnout ujet na jedno nabití přibližně čtyři sta kilometrů.

Jeho rozměry (budou menší než u současného malého SUV Renegade) ho ovšem předurčují především k využití v městském a příměstském provozu. Pro tyto účely má být zavazadlový prostor s objemem 321 litrů dostatečný.

Lidé z automobilky jsou přesvědčeni, že si ho budou kupovat především mladí lidé a také ženy-řidičky.

Zatím není jisté, zda se bude nabízet také s pohonem všech kol, ale je pravděpodobné, že kromě předního motoru bude možné objednat také příplatkový pro pohon zadních kol. Podrobné představení novinky proběhne během premiéry vozu na pařížském autosalonu v polovině října. Auto se bude vyrábět v Polsku.

Kromě produkční verze Avenger Jeep představil také dva koncepty elektromobilů chystané pro další roky. Prvním z nich je Recon, který byl od samého počátku konstruován jako odolný vůz určený do opravdu náročného terénu. Druhým pak naopak luxusní velké cestovní SUV. Výkon má dosáhnout zhruba 600 koňských sil a dojezd více než 600 kilometrů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď