Jeep chystá plně elektrický model Wrangler

foto Současná generace Jeep Wrangler.

Také klasické offroadové automobily čeká nejspíše elektrická budoucnost. O tom, že je na ni připravena, ukázala americká značka Jeep ve své reklamě vysílané během víkendového finálového utkání Superbowl v americkém fotbale.

Během ní totiž mimo jiné oznámila, že předvede koncept plně elektrického Jeepu Wrangler na tradiční akci Jeep Safari. Ta se bude konat od 27. března do 4. dubna.

Ze zveřejněných vizualizací vyplývá, že vůz by měl mít jeden velký elektromotor umístěný vpředu, ze kterého by se točivý moment distribuoval kardanovou hřídelí rovněž na zadní kola. Jeep tak jde jinou cestu, než jiní výrobci elektromobilů s pohonem 4x4. Ti zpravidla volí další elektromotor umístěný u zadní nápravy. Baterie jsou pak rozmístěny v podlaze vozu. Přesná technická data jsou zatím utajována. Pouze dohadovat se můžeme také o ceně.

Jeep už si elektrický pohon “osahal” v případě pug-in hybridních verzí modelů Wrangler a Grand Cherokee. Vzhledem k tomu není vůbec vyloučené, že se sériový plně elektrický kultovní offroad dostane do prodeje ještě před koncem letošního roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď