Jeep chystá nový nejmenší model také v elektrické verzi

foto Malý Jeep v elektrické verzi.

Již na jaře příštího roku začne značka Jeep nabízet svůj další model. V jejím modelovém portfoliu bude nejmenší a zařadí se pod současný Renegade, který na délku měří 424 centimetrů. Uvedli to představitelé koncernu Stellantis během prezentace plánů na další období.

Zatím sice není známo jméno novinky, nicméně vzhled již automobilka odtajnila, když poskytla dvě fotografie designové makety.

Vůz má linie typické pro crossovery, v tomto případě jakéhosi zvýšeného hatchbacku. Přední část obsahuje pro značku typických sedm obdélníků v oblasti, kde normálně bývá maska chladiče. Ovšem v tomto případě jsou vyplněny celistvým plastem.

Malý Jeep v elektrické verzi. Příslušnost k rodině elektromobilů signalizuje modrými písmenky “e” vpředu i vzadu a offroadovou vizáž zase dodává oplastování kolem otvorů pro kola a po celé spodní části vozu.

Automobil bude využívat obdobnou techniku jako například Peugeot e-208, bude však zřejmě modifikována tak, aby vůz mohl dostat pohon všech kol. Elektrická verze však nebude jediná. Zákazníci si vůz budou moci koupit rovněž s klasickým benzinovým, případně hybridním pohonem.

Novinka se má vyrábět v polském městě Tychy na stejné lince jako připravovaný malý Fiat. Tuto dvojici zřejmě v brzké době doplní také zvažovaný model s logem Alfa Romeo.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď