Jednotné jízdné na železnici využilo za osm měsíců zatím přes 755.000 lidí

foto Vlakové nádraží, železnice - ilustrační foto.

Praha - Jednotnou jízdenku na železnici využilo za zhruba osm měsíců jejího fungování v ostrém provozu přes 755.000 cestujících. Zájem o jízdenky OneTicket stoupl především během letních prázdnin, kdy se prodalo přes 300.000 kusů. Běžný měsíční průměr přitom činí kolem 50.000 prodaných jízdenek. Dnes o tom informoval správce systému, státní společnost Cendis. Jednotné jízdenky lze využívat téměř ve všech vlacích v Česku bez ohledu na dopravce.

"Během prázdninových měsíců se zvýšila i návštěvnost webu oneticket.cz, a to až pětkrát oproti předchozímu období. Příčinou zvýšeného zájmu o OneTicket byla nejenom doba prázdnin a dovolených, ale také naše navázaná spolupráce s agenturou CzechTourism, která propaguje OneTicket na svém turistickém portálu kudyznudy.cz. Ten se soustředí na zajímavá místa v Česku, z nichž mnohá jsou snadno dostupná i vlakem,“ řekl Jan Paroubek, který je pověřený řízením Cendis.

Stát na propagaci jednotné jízdenky začal spolupracovat také se společností Seznam, která umožňuje prodávat jízdenky i přes portál mapy.cz. "Mimo jiné jsme rovněž zahájili kampaň, abychom cestujícím výhody jednotné jízdenky více přiblížili. Čísla dokazují, že o OneTicket lidé mají zájem a představuje tak další z úspěšných digitalizačních projektů ministerstva dopravy,“ uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Do zvýšených prázdninových prodejů se mimo jiné promítl také prodej místenek zahájený letos v červnu a červencové zapojování komerčních spojů do projektu. V současné době jednotná jízdenka funguje na 99 procentech všech spojů v Česku.

Jednotnou jízdenku OneTicket mohou cestující využívat jednorázově, v dlouhodobých verzích pro pravidelné dojíždění nebo pro neomezené cestování po určitou dobu. Systém nabízí také asistenční službu pro handicapované. Systém jednotného tarifu OneTicket umožňuje lidem cestovat po železnici s jednou jízdenkou bez ohledu na dopravce na zvolené trase. Od července systém platí také v komerčních vlacích Českých drah a RegioJetu, jízdenka tak platí v 99 procentech železničních spojů v Česku. Další dopravci by se měli postupně rovněž přidat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď