Jedna třída školky v Praze musela kvůli koronaviru do karantény

foto Mateřská škola, školka, děti - ilustrační foto.

Praha - Mateřská škola v pražském Suchdole musela uzavřít jednu ze svých tříd, protože jedno dítě mělo pozitivní test na koronavirus. Podle nařízení hygieniků bude třída do 29. května ve 14denní karanténě. ČTK to řekl ředitel školy Stanislav Zelený, škola o tom informovala i na webu. Vyjádření hygieniků ČTK zjišťuje. Vláda školky na rozdíl od ostatních škol v březnu kvůli epidemii koronaviru plošně nezavřela. Nicméně většina tak učinila, některé pak v květnu opět otevřely.

Starosta Suchdola Petr Hejl (STAN) ČTK dnes potvrdil, že nákaza se ve školce objevila. Bližší informace o tom, kolika dětí se karanténa týká, zatím nemá. Jaký bude další postup, podle něj záleží na rozhodnutí hygieniků. "My můžeme dezinfikovat třídy, ale postup musí stanovit oni," řekl. "Samozřejmě je to nemilá situace," dodal.

Ředitel školy uvedl, že o výsledku testu u dítěte a uložení karantény pro třídu, kterou navštěvovalo, ho informovala hygienická stanice v sobotu odpoledne. Dnes nebo v pondělí budou na koronavirus testováni i učitelé a ostatní děti ze zmíněné třídy. "Pokud by byl následně někdo pozitivní, což se ukáže asi v úterý či středu, tak se budou činit další opatření, jak jsem byl poučen. Jedním z opatření by byla i možnost uzavření celé školky," doplnil ředitel.

Podle něj dítě chodilo do třídy od pondělí do středy, nemělo příznaky žádné nemoci a rodiče dali čestné prohlášení o jeho zdravotním stavu. Škola podle ředitele dodržovala i všechna hygienická opatření jako častější mytí rukou, používání dezinfekce nebo větší rozestupy při jídle.

Podle průzkumu České školní inspekce, zveřejněného ve čtvrtek, se v březnu a dubnu v souvislosti s opatřeními proti koronaviru v Česku zavřelo kolem 95 procent mateřských škol. Vláda nechala v březnu rozhodnutí o uzavření školek kvůli šíření koronaviru na zřizovatelích, ministerstvo školství jim ale doporučilo provoz přerušit. Některé školky počátkem května obnovily provoz, jiné se na otevření připravují. Podle zjištění školní inspekce by většina školek mohla obnovit provoz ve druhé polovině května.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď