Jeden ze tří chlapců, pod nimiž v Žamberku praskl led, zemřel

foto Sanitky, záchranná služba - ilustrační foto.

Žamberk (Orlickoústecko) - Jeden ze tří chlapců, pod kterými se ve čtvrtek prolomil led na rybníku v Žamberku na Orlickoústecku, zemřel. Potvrdila to ČTK krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Víc vzhledem k věku dětí uvést nemohla. "Prověřujeme okolnosti nešťatné události," dodala.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek odpoledne v zámeckém parku. Pět dětí se vydalo na led, dvěma dívkám se povedlo dostat na břeh, i když také pod nimi se led prolomil, pak zavolaly pomoc.

Tři chlapci, ročník 2010, 2011 a 2013, se propadli a skončili pod hladinou. Z vody je vytahovali hasiči i policisté. Postupně je dostali ven a předali záchranářům, kteří je resuscitovali a vrtulníky je transportovali do nemocnic.

Jeden z chlapců leží ve Fakultní nemocnici Olomouc. "Dítě je hospitalizováno na jednotce intenzivní péče dětské kliniky. Je v kritickém stavu s nejistou prognózou," řekl dnes ČTK mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Policie dnes i v souvislosti se čtvrteční tragédií varovala lidi před tím, aby vstupovali na led, pokud si nejsou jistí tím, že je to bezpečné. "Před vstupem na led je zcela nezbytné přesvědčit se o jeho dostatečné síle a celistvosti. Riziko může představovat jarní obleva, proudění toku, předměty zamrzlé v ledu a řada dalších faktorů, které ovlivňují bezpečný pohyb po zamrzlé ploše," uvedla na policejním webu Veronika Hodačová z oddělení prevence.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 17. dubna 2021

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď