Je to strašná, fakt strašná škoda, litovala Christianová

foto Mistrovství světa florbalistek - semifinále: Švýcarsko - ČR, 14. prosince 2019 v Neuchatelu. Uprostřed florbalistka Česka Nela Kapcová, vlevo Margrit Scheideggerová ze Švýcarska, vpravo její spoluhráčka Andrea Gamperliová.

Neuchatel (Švýcarsko) - Čtyřmi góly v power play během 79 sekund ztratily české florbalistky v závěru semifinále mistrovství světa v Neuchatelu čtyřbrankový náskok a po brance Michelle Wikiové v čase 64:34 se jim definitivně rozplynul sen o boji o zlato. Svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera vedly dokonce už 6:1, ale podle brankářky Jany Christianové se potvrdilo, že i takový náskok ve florbale ještě nic nezaručuje.

"Je to strašná, fakt strašná škoda. Ale to asi není správné slovo. Prostě jsme si to, jak to říct slušně, pokazily," řekla Christianová. Češky vedly i 5:0 a ona sama inkasovala poprvé až ve 37. minutě. Finiš ale při hře na riziko patřil Švýcarkám, kterým ještě v 56. minutě za stavu 2:6 pomohla tyč při trestném střílení Ratajové.

"Hnala je výborná atmosféra. Ale musíme si přiznat, že tohle je naše selhání. Na to se nedá říct nic jiného. Všechny góly byly v podstatě stejné. Švýcarky se na ně nemusely nadřít, jenom daly krosovou přihrávku přes brankoviště a nějakým způsobem to se štěstím dokleply," prohlásila Christianová.

Za stavu 6:1 už věřila ve finále. "Upřímně, čekala jsem, že dají jeden dva góly, ale ne že dají šest...," podotkla devětadvacetiletá opora Chodova. Podle ní byl klíčový gól Julie Suterové v čase 58:18 na 3:6. "Myslím, že padnul z brankoviště, byl asi zásadní, co je dostal na koně, pak už se to s námi vezlo a dopadlo to katastrofálně."

Přitom Češky předváděly prakticky až do power play Švýcarek velmi dobrý výkon a zápas jim patřil. "Holky skvěle bránily celých 58 minut, kdyby to zvládly ještě o dvě víc, tak jsme v pohodě ve finále. O to je to horší, že jsem neměla tolik práce...," doplnila.

Přiznala, že zápas byl pro obě strany hodně psychicky náročný. "Ale nebylo tam nic, co bychom měly dělat jinak, ta hra měla být stejná jako na začátku. Říkali jsme si to... Jak to dopadlo, viděli jste sami. Švýcarky se chytly, začaly tomu věřit a my se z toho úplně podělaly...," dodala smutně Christianová.

Před prodloužením nevnímala dění na lavičce a soustředila se na sebe. "Doufala jsem, že to holky doklepnou. Věřila jsem, že jsme jim daly jen čuchnout a dovedeme to do vítězného konce. To se bohužel nestalo," litovala.

V neděli od 13:30 budou Češky hrát o bronz s Finskem. "Bude to strašně těžké hlavně na hlavu. Na druhou stranu každý z nás bude chtít odčinit zkrat, co jsme předvedly. To může být hnací motor k bronzu," věřila ve velkou motivaci týmu získat druhou medaili v historii po bronzu v St. Gallenu z roku 2011.

Finky, které získaly medaili zatím na všech předchozích šampionátech a čtyřikrát za sebou byly druhé, podlehly těsně Švédsku. "Mají dvě tři dobré hráčky, které rozhodují zápas. Bude třeba si je pohlídat. Ale celých 60 minut, ne 58. Snad to vyjde aspoň na bronz," přála si Christianová.

Krupnová vstřebávala nejbolestivější porážku v kariéře

Nejbolestivější porážku v kariéře vstřebávala kapitánka české florbalové reprezentace Eliška Krupnová po prohře v semifinále mistrovství světa v Neuchatelu. Nad domácím Švýcarskem její tým vedl ještě v předposlední minutě 6:2, ale pak najednou během 79 sekund nebylo z náskoku nic.

Krupnová věděla, že závěr bude při power play těžký, ale takové zklamání nečekala. "Švýcarky začaly hrát šest na pět, to je jasný, že nás zatlačí, ale dostat čtyři góly ze stejného místa je trestuhodné," komentovala Krupnová okamžiky, kdy se českému týmu začal rozplývat sen o historickém úspěchu v podobě premiérového postupu do finále.

Přestože hrály Švýcarky v závěru na riziko, měl to podle ní její tým ustát. "Gól na 6:3 byl nepříjemný, ale nebyl to konec světa. Ale dostat z toho samého místa další tři góly... Pak to takhle vypadá. Řekly jsme si, že chceme brát ten střed, aby to tam neprošlo. Stejně se to tam odrazilo," litovala Krupnová.

V 56. minutě měla za stavu 6:2 možnost trestného střílení Denisa Ratajová, ale na rozdíl od situace v sedmé minutě neuspěla, protože trefila tyč. Na nájezd gólmanku Laru Heiniovou, spoluhráčku Ratajové a Krupnové ze švédského Pixba, vystřídala Monika Schmidová.

"Doly je dobrá na střelu. Domluvily jsme se, že si na to věří. Já jsem si myslela, že střela, kterou Doly umí, platí víc. Tak jsem ji nechala jet. Když dala jedno, tak jela i druhé. Bohužel dala tyčku, to je fakt blízko," popsala další důležitý okamžik Krupnová.

Přitom Češky téměř celý zápas dominovaly. "Myslím, že ještě ve třetí třetině, než začala ta série vyloučení, tak jsme to ještě pořád držely, hrály jsme i na míčku. Ta řada těch vyloučení to potom hodně rozkouskovala a přiklonilo se to na švýcarskou stranu," podotkla Krupnová.

Přiznala, že je hodně těžké myslet na to, že v neděli přijde souboj o bronz s Finskem. "Popravdě my jsme do toho zápasu daly úplně všechno. Zrovna teď je to fakt těžké přepnout. Do zítra to ale musíme udělat," řekla Krupnová.

Češky se podle ní o historicky druhou medaili po bronzu ze St. Gallenu z roku 2011 ze všech sil poperou. "Není důvod si nevěřit. Finky neměly úplně dobrý turnaj a hrály teď dobře se Švédkami. Jako semifinále je zápas o všechno, tak i zápas o bronz je o medaili. Musíme být ještě lepší než dneska, abychom tu medaili vyhrály," dodala Krupnová. 

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď