Jaromír Hanzlík v karlovarském divadle uvedl film Bloudění

foto Jaromír Hanzlík uvedl 5. července 2018 v karlovarském městském divadle film Bloudění. Byl poctou herci, který z rukou Jiřího Bartošky převezme 7. července 2008 Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary za umělecký přínos české kinematografii. Letos 70letému Hanzlíkovi tleskalo zaplněné hlediště divadla několik minut vestoje.

Karlovy Vary - Herec Jaromír Hanzlík dnes v karlovarském městském divadle uvedl osobně film Bloudění. Projekce byla poctou herci, který z rukou Jiřího Bartošky v sobotu převezme Cenu prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii. Letos 70letému Hanzlíkovi tleskalo zaplněné hlediště divadla několik minut vestoje.

Dojatý Hanzlík se slzami v očích poděkoval divákům za přijetí a poděkoval za přivítání i Marku Ebenovi. "Protože, když taková slova člověk slyší od kolegy herce, tak to u srdce zahřeje," řekl Hanzlík. Stejně tak poděkoval za ohlášenou cenu i prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi.

Hanzlík se na film Antonína Máši a Jana Čuříka Bloudění podíval spolu s diváky. Jak sám řekl, film neviděl asi 40 let a už na něj téměř zapomněl.

Hanzlík patří desítky let k hereckým stálicím českého divadla, filmu i televize. Svou bohatou kariéru započal již v mladém věku, už osmnácti letech získal v roce 1966 angažmá na přední domácí scéně, Divadle na Vinohradech, kde až do svého odchodu na počátku 90. let vytvořil řadu rolí v inscenacích klíčových her české i světové dramatiky.

Video: Jaromír Hanzlík v karlovarském divadle uvedl film Bloudění
06.07.2018, 10:00, zdroj: ČTK/Video

V polovině 60. let mu také začaly přicházet i nabídky na první filmové role a díky spolupráci s řadou režisérských osobností šlo o úlohy výrazné. Spolupracoval s režiséry Otakarem Vávrou, Karlem Kachyňou, Ivo Novákem, Jaromilem Jirešem nebo Hynkem Bočanem. Nezapomenutelné jsou jeho role ve filmech jiřího Menzela, kde ztvárnil svérázné hrabalovské postavy. Oblibu publika si získal i účinkováním v řadě televizních seriálů.

Počátkem 90. let se Jaromír Hanzlík rozhodl hereckou práci zásadně omezit a od té doby přijímá role jen výjimečně a na základě pečlivého výběru. Jeho zatím posledním filmem je kriminální drama Jana Pachla Gangster Ka (2015).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď