Japonsko pomůže účastnickým zemím s přípravou pavilonů

foto Ilustrační foto - Slavnostní zahájení výstavy Osaka Expo 2025 Fotografie ukazuje staveniště pro Světovou výstavu 2025 na Jumešimě, umělém ostrově v Ósackém zálivu, ve čtvrtek 13. dubna 2023. Slavnostní ceremoniál se konal u příležitosti zahájení stavebních prací na hlavním výstavišti ve městě.

Vrchní mluvčí japonské vlády uvedl, že Japonsko pomůže zemím a ekonomikám, které se účastní Světové výstavy Expo 2025, aby stihly dokončit své pavilony ještě před zahájením akce. Globální přehlídka začne 13. dubna 2025.

Účast dosud oznámilo 153 zemí a ekonomik. Více než 50 z nich uvedlo, že své pavilony postaví z vlastních rozpočtů, ale žádná z nich podle serveru NHK World Japan ještě nepředložila městu Ósaka žádost o schválení výstavby.

Hlavní tajemník japonského kabinetu Matsuno Hirokazu novinářům sdělil, že hlavní prioritou je dokončit všechny pavilony před zahájením výstavy.

Dodal, že vláda bude spolupracovat s organizátorem, Japonskou asociací pro Světovou výstavu 2025, a poskytne účastníkům a jejich dodavatelům všestrannou podporu, aby bylo tohoto cíle dosaženo.

Uvedl také, že pro potenciální dodavatele jsou k dispozici příslušné informace od organizátora.

Zpoždění v přípravách je přičítáno prudce rostoucím nákladům na stavební materiál, napjatým podmínkám na japonském trhu práce a složitým návrhům některých pavilonů.

Ministr hospodářství, obchodu a průmyslu Nišimura Jasutoši zdůraznil, že pandemie koronaviru odložila předchozí výstavu v Dubaji o rok, čímž se účastníkům zkrátila doba na přípravu akce v Ósace.

Již dříve Sdružení pro Expo oznámilo své plány na podporu účastníků, včetně představení potenciálních dodavatelů. Dodalo, že účastníkům navrhuje změny, včetně zdokonalení jejich projektů a navýšení jejich rozpočtů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď