Janeček chce prezidentskou kampaň vést i ve virtuální realitě

foto

Praha - Prezidentský kandidát Karel Janeček chce oslovit své voliče i prostřednictvím virtuální reality. Pomocí speciální technologie se s ním budou moct lidé ve virtuálním světě "osobně" setkat, chce v ní představovat i svůj volební program nebo hlavní témata kampaně. Janeček to řekl na dnešní tiskové konferenci, která se konala částečně i ve virtuální realitě. Je to podle něj světová premiéra, kdy prezidentský kandidát povede svou kampaň současně v reálném i virtuálním světě.

Fotogalerie

Janeček se chce do tzv. metaverse, tedy virtuálního světa, připojovat v naplánovaných časech. Lidé se s jeho digitálním klonem mohou potkat, když použijí speciální helmu virtuální reality. Pokud ji nemají k dispozici, mohou ji vyzkoušet ve VR play parku na pražském Václavském náměstí, kde bude Janeček i sbírat petiční podpisy potřebné pro kandidaturu na prezidenta. Do Janečkova virtuálního světa se lidé mohou přihlásit i přes běžný počítač, ten je ale schopen nabídnout pouze jeho dvourozměrnou verzi.

Janeček chce ve virtuálním světě pořádat setkání a diskuse. Vystavil v něm i digitalizovaná díla významných ukrajinských výtvarníků, které vytvořili pod vlivem ruské agrese. Jejich veřejná aukce je naplánována na 17. listopad, výtěžek půjde na pomoc Ukrajině.

Podle Janečka technologie virtuální reality prochází překotným vývojem. Vidí v ní potenciál třeba pro nemocné lidi upoutané na lůžko, kteří tak mohou navštívit svá oblíbená místa nebo se třeba potkat s přáteli. "Doba moderních technologií skýtá ohromný potenciál, ale pouze za předpokladu, že s nimi budeme nakládat správným způsobem," uvedl.

Janeček svou kandidaturu na prezidenta oznámil na začátku letošního roku. Kampaň si chce zaplatit z vlastních peněz a možnost kandidovat si plánuje zajistit díky sběru petičních podpisů voličů, potřebuje jich minimálně 50.000. Pro svou podporu chce voliče získat například vizi úspěšné České republiky, která se může stát vzorem pro Evropu i svět.

První kolo prezidentské volby se bude konat 13. a 14. ledna, druhé o dva týdny později. Podnikatel Janeček má podle srpnového průzkumu veřejného mínění od agentury Median podporu 3,5 procenta dotazovaných lidí.

Tiskovou konferenci prezidentského kandidáta lze sledovat 7. září od 10:21.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 28. listopadu 2022

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď