Janáčkova filharmonie vystoupí se zpěvákem Tomášem Klusem

foto Ilustrační foto - Zpěvák a skladatel Tomáš Klus.

Ostrava - Janáčkova filharmonie Ostrava vystoupí se zpěvákem Tomášem Klusem a jeho doprovodnou kapelou Cílová skupina. K podobným a netradičním koncertům se filharmonie vrací pravidelně. V minulosti už orchestr doprovázel například písničkáře Jaromíra Nohavicu či zpěváka Dana Bártu. ČTK o chystaném koncertu informovala mluvčí filharmonie Jana Knižátková.

Společné vystoupení Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie bude řídit dirigent Jan Kučera. Uskuteční se 2. února ve vyprodané ostravské Multifunkční aule Gong. O aranže jednotlivých písní Kluse se postaral baskytarista kapely Jan Lstibůrek. "Bude to škola i pro mě, protože se pořád snažím hudebně dovzdělávat," řekl k projektu zpěvák, skladatel a kytarista Klus.

V minulosti se podobné ne úplně tradiční počiny filharmonie vždy setkaly s úspěchem. Společně už orchestr vystupoval s Lucií Bílou, kapelou Zrní či s Jaromírem Nohavicou. Doprovodil i Michala Hrůzu a Radůzu. Koncert sestavený z muzikálových hitů, ve kterém si písně například z muzikálu Jesus Christ Superstar zazpívali protagonisté hlavních rolí Bára Basiková a Dan Bárta, se konal loni.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď