Jamie Lee Curtisová dostane na festivalu v Benátkách cenu za celoživotní dílo

foto Ilustrační foto - Herečka Jamie Lee Curtisová.

Řím - Cenu Zlatý lev za celoživotní dílo dostane na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách americká herečka Jamie Lee Curtisová. Dcera hollywoodského páru Tomy Curtis a Janet Leighová se proslavila rolemi ve filmech, jako je Ryba jménem Wanda či Pravdivé lži, ale nejznámější je díky svému desítky let trvajícímu účinkování v hororové franšíze Halloween. Informovala o tom dnes agentura AP.

Už letos v dubnu oznámily zdroje festivalu, že držitelem Zlatého lva se stane italský herec, scenárista a režisér Roberto Benigni. Letošní 78. ročník festivalu se podle plánů má konat od prvního do jedenáctého září. Curtisová převezme svého Zlatého lva osmého září, kdy se bude v rámci nesoutěžní části v Benátkách promítat nejnovější díl halloweenské série Halloween zabíjí.

Filmová kariéra Jamie Lee Curtisové začala v roce 1978 účinkováním v dnes už klasickém hororu Halloween v režii Johna Carpentera. V prohlášení, které dnes zveřejnili organizátoři festivalu, Curtisová uvedla, že nemůže uvěřit, že už hraje dost dlouho na to, aby si zasloužila cenu za celoživotní dílo.

Ředitel festivalu Alberto Barbera uvedl, že čtyři desítky let trvající kariéra, stejně jako její knížky pro děti a zanícená charitativní práce řadí Curtisovou "do vzácné skupiny hollywoodských herců, kteří odrážejí samotnou duši globálního filmového průmyslu a jeho odkazu".

Nedávnými držiteli Zlatého lva za celoživotní dílo jsou například Tilda Swintonová, Pedro Almodóvar či Vanessa Redgraveová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď