Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

foto Asklepion.

Kdo by nechtěl mít na dotek hladkou pokožku? Odstraňování chloupků se stalo běžnou součástí naší péče o tělo. Muži i ženy se zbavují nežádoucího ochlupení a používají k tomu řadu přípravků a postupů. Víte, jak se od sebe jednotlivé metody liší a jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Fotogalerie

Depilace nebolí

Depilace je rychlá a šetrná metoda, jak se zbavit viditelné části chloupků. Nevytrhuje kořínek, pouze odstraňuje chloupek nad povrchem kůže. Její velkou výhodou je především bezbolestnost a okamžitý výsledek. Při správném postupu je kůže po ošetření ihned krásně hladká. Nevýhodou je, že takto vydrží maximálně pár dnů. Každému rostou chloupky jinak, takže je možné, že již druhý den po depilaci budete cítit, jak chloupky znovu rostou. Depilace se provádí nejčastěji doma pomocí žiletky nebo depilačního krému.

Epilace vydrží několik týdnů

Epilace odstraňuje chloupek i s kořínkem, takže se můžete radovat z hladké pokožky mnohem déle než po depilaci. Epilování chloupků je však mírně bolestivé. Nevýhodou epilace bývá, že je třeba chloupky nechat narůst, aby je bylo možné zachytit a vytrhnout. Také je časově náročnější a mírně bolestivá. Po epilaci mohou chloupky více zarůstat. Pro domácí epilaci se využívá elektrický epilátor, vosk nebo cukrová pasta. Po ošetření je třeba počítat s tím, že bude kůže zarudlá a citlivá. S nežádoucími chloupky si pomocí voskové epilace poradí i zkušená kosmetička.

Jde to i natrvalo

Nejúčinnější a nejtrvalejší metoda na odstranění chloupků je laserová epilace. Paprsek světla sjede po chloupku až ke kořínku, zničí ho a chloupek už nenaroste. Aby bylo odstranění chloupků úspěšné, musí být provedeno v jeho růstové fázi. V té se v jeden moment nachází zhruba 30 % chloupků. Proto je třeba ošetření 3 až 6 krát opakovat. Laserovou epilaci lze provádět na všech místech těla včetně obličeje nebo intimních partií.

Video: Trvalé odstranění chloupků laserem
19.02.2018, 19:00, zdroj: Asklepion

Laserové epilace: zkušenosti a recenze

Nejmodernější typy laserů si poradí téměř s jakoukoli barvou chloupků a během několika ošetření vystrnadí holítka a depilační pěny z vaší koupelny. Co byste měli vědět, než skoncujete s holením jednou provždy…

Bolí laserová epilace?

Dopad laserového paprsku na pokožku se dá přirovnat ke štípnutí či šlehnutí gumičkou. Na citlivější partie nanášíme znecitlivující mastičku. Moderní lasery, které používají na klinice Asklepion, pracují na bázi zmrazení ošetřovaného místa, což zmírňuje bolestivost ošetření.

Marcela Ž.: „Díky laserové epilaci se několik let nemusím holit.“

Jak dlouho trvá laserová epilace?

Záleží na velikosti ošetřované oblasti. Nejkratší zákrok trvá cca 5 minut, ale výjimku netvoří ani 3 hodiny. Epilace horního rtu, brady nebo korekce obočí trvá vždy cca 10 minut, podpaží kolem 20 minut, oblast bikin 30 minut, lýtka 60 až 90 minut a celé dolní končetiny potom 2 až 3 hodiny. Ošetření je potřeba několikrát zopakovat, pro maximální účinek. Počet opakování závisí na barvě a síle chloupků.

Helena B.:Mám s laserovou epilací skvělou zkušenost. Je to opravdu trvalá záležitost... bomba.“

Jaký laser si vybrat?

Klinika Asklepion s laserovými epilacemi v Česku před téměř 20 lety začínala a od té doby v Asklepionu provedli jsme již tisíce epilací. Používají nejnovější generaci epilačního laseru GentleLASE PRO, které je bezkonkurenčně nejúčinnější. Laserové odstranění nežádoucích chloupků je díky němu ještě rychlejší, bezpečnější a méně bolestivé. Klíčové je, že nová, volitelná délka impulsu, dovoluje ošetřovat i více opálenou kůži a to s vyšší úspěšností.

Naděžda A.:Bolestivost laserové epilace je srovnatelná se šlehnutím gumičky, žádná katastrofa, ale dá se před tím použít i znecitlivující krém.

Kolik to stojí?

Asklepion. Kratší ošetření v Asklepionu znamená nižší ceny i u nejdokonalejšího laseru. Rychlá technologie a zkušenosti dermatologů Asklepionu dovolují celý zákrok provádět radikálně levněji. Ceny mají trvalé snížené až o 33 % a na svou cenu dokonce poskytují cenovou garanci. Například ošetření podpaží vás při první až třetí návštěvě vyjde na 2 500 Kč.

Laserovou epilaci v pražském Asklepionu podstoupila nedávno také Hanka Kynychová: „Děkuji za skvělou péči,“ odcházela s úsměvem po prvním ošetření známá cvičitelka a moderátorka s tím, že se ráda otravného holení vzdá.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď