Jákl uvede českou premiéru Nejvyšší pocty na webu

foto Herec Samuel L. Jackson ve filmu Nejvyšší pocta.

Praha - Režisér a producent Petr Jákl uvede českou premiéru snímku, na kterém producentsky spolupracoval, na jednom z nově vzniklých filmových portálů www.vasekino.cz. Chce tak podpořit kina v současné nepříznivé situaci, ale také neziskovou organizaci, kam věnuje výdělek ze streamu svého producentského počinu Nejvyšší pocta. Režíroval ho Todd Robinson a jednu z rolí v něm ztvárnil i herec Samuel L. Jackson. ČTK to dnes za producenta sdělila Jana Šafářová.

Po spolupráci na připravovaném filmu o Janu Žižkovi pokračuje Petr Jákl v kooperaci se zahraničními producenty a jedním ze společných snímků je i válečné drama Nejvyšší pocta (The Last Full Measure). Film měl premiéru v amerických kinech v lednu.

Na velká plátna českých kin snímek momentálně nedorazí, a tak se Petr Jákl rozhodl jej představit divákům přes portál, který zprovoznila Asociace provozovatelů kin. Portál pomáhá překonat kinům období, kdy jsou zavřená, a zároveň zprostředkovává divákům sledování filmů bez reklam a v kvalitě stejné jako v kině. Do projektu se zapojilo přes 80 jednosálových kin z celé republiky a lístky se prodávají on-line přes prodejní systémy jednotlivých kin.

Snímek Nejvyšší pocta mohou diváci vidět premiérově ve čtvrtek 16. dubna od 20:00 a v sobotu 18. dubna také od 20:00. "Je jasné, že film nedostane šanci vydělat to, co v kinech, a proto další projekty čekají na jejich spuštění. My jsme se nakonec rozhodli podpořit kina právě v této chvíli a spolu s nimi i neziskový sektor, takže celý zisk filmu ze streamingu, což bude přibližně polovina vstupného, půjde na dobrou věc," uvedl Jákl.

Zisk z takto prodaných vstupenek věnuje Terapeutickému centru Modré dveře, která byla vyhlášena neziskovou organizací roku 2018. Poskytuje krizovou pomoc jako první záchytný bod pro děti i dospělé v krizi a následně se jim věnuje v rámci psychoterapie, jak individuální, tak rodinné.

V dramatu Nejvyšší pocta z dob vietnamské války hrají také Christopher Plummer, William Hurt, Ed Harris nebo Sebastian Stan. Jde o poslední film, kde hrál Peter Fonda.

Hudbu k filmu vytvořil skladatel Philip Klein, který je i autorem hudby k Janu Žižkovi. "Tak jsme se vlastně potkali. Nadchlo mě, jak emotivní hudbu složil pro Nejvyšší poctu, a řekl jsem si, že by to byl skvělý skladatel i pro Žižku. Momentálně na hudbě k filmu Jan Žižka pracujeme a moc si to užíváme. Hudba k filmu Nejvyšší pocta byla nahrávána taky v Praze," dodal Jákl. Žižka má dorazit do kin v první polovině příštího roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 13:00 3°C

Celá předpověď