Jaké byly dopady koronavirové pandemie na trh s plynem? - video

foto

Možnostem využití takzvaných obnovitelných, dekarbonizovaných plynů a dopadům koronaviru na trh s plynem se bude věnovat druhý den největší plynárenské konference v České republice. Přímý přenos konference zde můžete zhlédnout ze záznamu.

Podzimní plynárenská konference, organizovaná Českým plynárenským svazem (ČPS), se uskuteční poprvé zcela on-line a výjimečně zdarma. Pro stovky tradičních účastníků i pro širokou veřejnost vystoupilo několik desítek řečníků z řad představitelů státní správy, odborných institucí a vrcholového managementu energetických firem.

Záštitu nad 27. ročníkem převzaly MPO, MŽP, ERÚ a HK ČR. Generálním partnerem konference je společnost GasNet, dalšími partnery jsou Pražská plynárenská Distribuce, a.s. a EG.D, a.s.

„Konference tradičně přináší mnoho zajímavých a aktuálních témat. Všechna ale zastřešuje budoucí role plynů v kontextu klimaticko-energetické národní a evropské politiky, konkrétně při dosažení dekarbonizačních cílů, rozvoji směrem k využití obnovitelných plynů a souvisejících požadavků na plynárenský sektor,“ uvedla Lenka Kovačovská, výkonná ředitelka ČPS. 

Úterní program přiblíží možnosti využití takzvaných obnovitelných, dekarbonizovaných plynů. Druhý blok se bude věnovat dopadům koronaviru na trh s plynem a hovořit se bude také o výhodách plynového vytápění a jeho přispění k dosažení energetických úspor u koncových zákazníků v rámci výměny starých neekologických kotlů.

Rolí řečníků se v průběhu dvoudenního on-line setkání zhostili mimo jiné Thomas Merker, CFO skupiny GasNet, Jan Kříž, náměstek sekce fondů EU, ekonomiky a dobrovolných nástrojů MŽP, René Neděla, náměstek pro řízení sekce energetiky MPO, nebo Petr Kusý, člen Rady ERÚ.

Kompletní program konference včetně registračního formuláře je k dispozici zde: http://ppk2020.cgoa.cz/

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je sobota 23. října 2021

Očekáváme v 7:00 5°C

Celá předpověď