Brno vyhrálo na ledě Kladna 3:2, Hradec Králové zdolal Třinec

foto Utkání 11. kola hokejové extraligy: Rytíři Kladno - HC Kometa Brno, 22. října 2019 v Kladně. Zleva Tomáš Plekanec z Brna a Jaromír Jágr z Kladna po skončení zápasu.

Praha - Hokejisté Komety Brno zvítězili v dohrávce 11. kola extraligy po dokonalém obratu v Kladně 3:2 a posunuli se do čela tabulky o dva body před Třinec. Oceláři podlehli v předehrávce 32. kola v Hradci Králové 0:1 po samostatných nájezdech.

Kladenští Rytíři vedli po první třetině nad Kometou díky brankám Patrika Machače a Brendana O'Donnella 2:0, ale ve druhém dějství smazal ztrátu dvěma góly Lukáš Kucsera a ve 43. minutě rozhodl Petr Holík. Oba střelci vítězů si v utkání připsali po třech bodech.

Kometa od domácího debaklu se Zlínem (0:7) neztratila ani bod ve čtvrtém utkání za sebou a vyhrála poosmé z posledních devíti duelů. Dvanácté Kladno před vlastním publikem neuspělo poprvé po třech výhrách.

Minisouboj hvězd Jaromíra Jágra s Tomášem Plekancem, kteří v minulé sezoně společně pomohli Rytířům k návratu do extraligy, vyhrál z pohledu statistik díky jedné asistenci majitel domácího klubu Jágr.

O vítězství Hradce Králové rozhodl rozstřelu jediný úspěšný střelec Aleš Jergl. Hradecký gólman Marek Mazanec vychytal třetí nulu v sezoně, Patrik Bartošák si připsal první čisté konto v dresu Ocelářů. Třinec klesl v tabulce na druhé místo za Kometu Brno, Hradec se posunul na šestou pozici.

Statistika úterních zápasů:

--------

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Machač (Jágr, Stach), 17. O'Donnell (Réway, Austin) - 23. Kucsera (Svozil, P. Holík), 37. Kucsera (Zaťovič, P. Holík), 43. P. Holík (Kucsera, O. Němec). Rozhodčí: Pešina, Kika - Ondráček, Ganger. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 1:0 po sam nájezdech

Rozhodující sam. nájezd Jergl. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3840.

1. Brno 12 8 1 1 2 33:26 27
2. Třinec 14 7 1 2 4 51:38 25
3. Mladá Boleslav 12 6 2 1 3 40:28 23
4. Sparta Praha 11 4 4 1 2 45:32 21
5. Karlovy Vary 12 6 1 1 4 40:34 21
6. Hradec Králové 13 6 1 0 6 38:38 20
7. Plzeň 11 6 0 1 4 41:35 19
8. Liberec 11 5 2 0 4 47:45 19