Jablonec porazil Bohemians, M. Boleslav zdolala Hradec Králové

foto Utkání skupiny A zimní Tipsport ligy FK Jablonec - Bohemians Praha 1905, 15. ledna 2020 v Praze. Zleva Libor Holík z Jablonce a Vojtěch Novák z Bohemians.

Praha - Fotbalisté Jablonce porazili v Tipsport lize Bohemians 1905 1:0. Stejným výsledkem zdolala Mladá Boleslav druholigový Hradec Králové.

O výhře Jablonce rozhodl v Xaverově v páté minutě útočník Jan Chramosta. Severočeši tak napravili porážku 1:3 s Příbramí z úvodního duelu, naopak "Klokani" nenavázali na výhru 2:1 nad pražskou Duklou.

Mladá Boleslav vyhrála díky brance dvacetiletého záložníka Michaela Höniga po necelé půlhodině hry. Po remíze 1:1 se sparťanským "béčkem" poprvé v Tipsport lize naplno bodovala.

Zimní fotbalová Tipsport liga:

--------

Skupina A (Praha - Horní Počernice):

Jablonec - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 5. Chramosta.

Sestavy:

Jablonec:

I. poločas: Hanuš - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Pleštil, Kubista, Považanec, Jovovič - Velich, Chramosta.

II. poločas: Hrubý - Macháček, Štěpánek, Plechatý, Peřina - Petrovič, Breda, Považanec, Hämäläinen, Matoušek - Doležal. Trenér: Rada.

Bohemians:

I. poločas: Valeš - Záviška, Krch, Bederka, Schumacher - Vaníček, Novák, Jindřišek, Hronek - Vaníček, Ugwu, Puškáč.

II. poločas: Le Giang - Schumacher, Köstl, Šmíd, Podaný - Nečas, Vacek, Rada, Vodhaněl - Puškáč, Keita. Trenér: Klusáček.

1. Příbram 1 1 0 0 3:1 3
2. Bohemians 2 1 0 1 2:2 3
3. Jablonec 2 1 0 1 2:3 3
4. Dukla Praha 1 0 0 1 1:2 0