Izraelský trenér Amiel skončil na lavičce basketbalistů Nymburka

foto Ilustrační foto - Utkání 1. kola skupiny L osmifinále basketbalové Ligy mistrů: ERA Nymburk - Brose Bamberg, 2. března 2021 v Nymburku. Trenér Nymburka Oren Amiel.

Nymburk - Izraelský basketbalový trenér Oren Amiel končí na lavičce českého mistra Nymburka, který vedl jako hlavní kouč od roku 2017. Předtím strávil v klubu dalších pět sezon jako asistent Ronena Ginzburga. Suveréna domácí scény dovedl dvakrát za sebou i do Final Eight Ligy mistrů. Klub měl o Amiela nadále zájem, ale nedomluvil se s ním na nové smlouvě. Jeho nástupce oznámí v příštích dnech.

"Každý příběh jednou končí. Loučit se je vždy těžké, zvláště když jde o člena rodiny. A Orena po těch mnoha společně strávených letech bereme jako člena naší basketbalové rodiny. Nyní ale nastal čas, kdy se naše cesty musí rozejít," uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček.

Jako hlavní kouč dovedl Amiel Nymburk ke třem mistrovským titulům, protože ve zrušeném ročníku 2019/20 nebyl udělen. Letos klub triumfoval v lize posedmnácté za sebou.

"Vzhledem k úspěchům, které s naším týmem měl, začala Orenova hodnota přerůstat naše možnosti. Nepochybuji, že nyní dostane šanci ukázat své trenérské schopnosti v některém z ještě větších evropských klubů," doplnil Šimeček.

Devětačtyřicetiletý Amiel přišel do Nymburka v roce 2010 jako Ginzburgův asistent, už předtím externě spolupracoval s předchozím koučem Mulim Katzurinem. U týmu působili do roku 2013 a po dvouletém angažmá Litevce Kestutise Kemzury se vrátili. Od roku 2017 Ginzburg zůstal už jen u české reprezentace a Amiel se posunul do role hlavního kouče.

V té vyhrál 152 ze 154 zápasů domácí soutěže. V Lize mistrů měl bilanci 37 výher a 21 porážek a loni v ní byl vyhlášen nejlepším trenérem. V minulém roce přistoupil vzhledem k úsporám kvůli dopadům pandemie koronaviru na nižší plat a setrval na lavičce. Tým vedl se slovinským asistentem Aleksanderem Sekuličem, který od loňského listopadu je i hlavním trenérem slovinské reprezentace.

"Věděl jsem, že pravděpodobně nebude pokračovat, ale dneska samozřejmě bylo to oficiální potvrzení. Končí jedna éra a nějaká nová začíná. Myslím, že jsme toho s Orenem dokázali docela dost, klub byl pod jeho vedením úspěšný. Takže nezbývá než poděkovat," řekl kapitán Nymburka i české reprezentace Vojtěch Hruban.

"S tím, jak jsme byli úspěšní poslední sezony a jaký kredit mu dávali ostatní třeba teď naposledy na Final Eight v Novgorodu, tak bylo jasné, že Nymburk bude mít hodně těžké ho udržet," dodal Hruban.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 23. června 2021

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď