Izrael pronásleduje Palestince jako nacisté Židy, řekl Erdogan

foto Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Jeruzalém - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přirovnal izraelský přístup k Palestincům v Pásmu Gazy k nacistickému pronásledování Židů v Evropě. Šéf tureckého státu se tak vyjádřil na dnešním zasedání Organizace islámské konference (OIC) v Istanbulu

"Neexistuje žádný rozdíl mezi zvěrstvy, které utrpěl židovský lid v Evropě před 75 lety, a brutalitou, kterou utrpěli naši bratři v Gaze," prohlásil Erdogan podle agentury AFP na zahájení summitu islámských zemí.

Zároveň obvinil vedoucí představitele "lidu, který během druhé světové války utrpěl všechny druhy mučení v koncentračních táborech" z napadání Palestinců "pomocí metod podobných těm, které používali nacisté".

Summit se koná v reakci na smrt téměř šesti desítek demonstrujících Palestinců, které v pondělí na hranici Pásma Gazy zastřelili izraelští vojáci. Masakr se odehrál v době, kdy USA slavnostně otevíraly svoje velvyslanectví v Jeruzalémě.

"To, co Izrael udělal, je banditismus, brutalita a státní terorismus," řekl také Erdogan, který zároveň incident v Pásmu Gazy přirovnal ke genocidě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď