Italský tenorista Bocelli se v Praze opět dočkal nadšených ovací

foto Italský tenorista Andrea Bocelli.

Praha - Vyprodaná pražská O2 arena v sobotu po třech letech opět přivítala italského tenoristu Andreu Bocelliho. Populární zpěvák, který v programu vsadil na známé operní árie i filmové melodie, se znovu dočkal ovací vestoje. Skvělým výkonem ho doprovodily Český národní symfonický orchestr a smíšený sbor. Z přizvaných hostů vynikli zejména italský sólista na příčnou flétnu Andrea Griminelli a také sopranistka Maria Aleida Rodriguezová.

První část koncertu se nesla ve znamení nejproslulejších a všeobecně známých skladeb vážné hudby. Hudebníci a zpěváci přivítali posluchače ještě před příchodem Bocelliho na scénu sborem Židů z Verdiho opery Nabucco. Poté tenorista zazpíval například Schubertovu Ave Mariu a za doprovodu sboru také skladbu Panis Angelicus.

Ve druhé polovině vystoupení se Bocelli, který se na jevišti tradičně choval skromně a s velkou pokorou, věnoval popovějším melodiím. Zazněla například slavná Maria z muzikálu West Side Story nebo proslavená neapolská píseň O sole mio, při níž vzdal Bocelli na souběžně promítaném videu hold jednomu ze svých objevitelů, tenoristovi Lucianu Pavarottimu.

Právě velkoplošné barevné videoprojekce, které koncert doprovázely, byly jediným slabším článkem představení. Působily místy rušivě, prvoplánově a zbytečně, protože Bocelli dokázal svým charismatem hravě obsáhnout celou halu bez toho, že by si k tomu potřeboval pomáhat dalšími prostředky než svým hlasem.

Publikum vedle zpěváka uchvátil také flétnista Griminelli, který se zhostil hlavních partů v Montiho Čardáši nebo Morriconeho ústřední melodii z filmu Tenkrát na západě. Bocelli v průběhu koncertu také prozradil, že dirigent doprovodného orchestru Marcello Rota v sobotu oslavil šedesáté narozeniny, a zazpíval mu blahopřání.

Na závěr přidal devětapadesátiletý zpěvák své nejslavnější kusy: píseň Con te partiro a Pucciniho árii Nessun Dorma.

Bocelli, který pochází z Toskánska, vystudoval práva. Při škole se živil jako barový klavírista a zpěvák, proslavil se v roce 1992. Za svou kariéru prodal téměř 100 milionů nosičů. V posledních letech zpíval například i před finále fotbalové Ligy mistrů nebo za doprovodu orchestru řízeného humanoidním robotem. Nahrál také písně s mladými popovými hvězdami, třeba s Edem Sheeranem nebo Arianou Grande.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 16. února 2019

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď