Italského výletníka v Alpách se podařilo zachránit po týdnu

foto Záchranáři, horská služba - ilustrační foto.

Řím - Ital, který se vydal na výlet do Alp na severovýchodě země a uvázl v pustině poté, co si zlomil kotník, přežil venku sedm ledových nocí. Podle jeho slov mu pomohl i jeho pes. Ve čtvrtek muže objevili ležícího u potoka záchranáři, kteří prohledávali oblast s vrtulníkem, informoval dnes zpravodajský portál BBC.

Třiatřicetiletý Ital z Terstu uvázl ve výšce asi 700 metrů nad mořem severně od města Udine na místě, kde nebyl mobilní signál. Záchranáři ho objevili díky jeho izolační přikrývce, která ležela vedla něho, sám muž byl zahrabán v listí. Výletníkovi se podařilo dostat k potoku, takže se mohl napít. Byl nalezen při vědomí, ale s těžkými pohmožděninami a hladový.

Záchranou službu kontaktovala ve středu Italova přítelkyně. Ta očekávala, že se její partner vrátí v pondělí. Zpočátku se však neznepokojovala, protože přítel se již dříve vydával na podobné výlety a přespával v provizorních přístřešcích nebo boudách.

Zachráněný muž uvedl, že mu pomohl přežít jeho pes Ash, kříženec, který ho po celou dobu neopustil a dělal mu společnost. Muž se nyní zotavuje v nemocnici, v péči odborníků je i pes.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je neděle 7. března 2021

Očekáváme v 15:00 7°C

Celá předpověď