Italská prokuratura žádá zákaz činnosti pro špičky Juventusu včetně Nedvěda

foto Ilustrační foto - Viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd.

Řím - Italská prokuratura podle Gazzetty dello Sport požaduje v kauze údajného falšování účetnictví osmiměsíční zákaz činnost pro českého viceprezidenta fotbalového Juventusu Turín Pavla Nedvěda. Nejtvrdší tresty žádá pro bývalého sportovního ředitele turínského klubu Fabia Paraticiho a pro šéfy Juventusu a Neapole Andreu Agnelliho a Aurelia De Laurentiise. Klubům hrozí vysoké pokuty.

Pro Paraticiho, který nyní působí v Tottenhamu, navrhuje prokuratura zákaz činnosti až na 16 měsíců. Pro Agnelliho chtějí žalobci roční trest a pro De Laurentiise 11 měsíců. Z podvodů při uvádění hodnoty hráčů v účetnictví je obžalovaných zhruba 60 funkcionářů z 11 klubů, z nichž pět je ze Serie A. Vedle Juventusu a Neapole se jedná také o Sampdorii Janov, FC Janov a Empoli.

Turínský klub vyšetřovatelé podezřívají, že vydal faktury za neexistující služby a poskytl nepravdivé informace investorům. U Neapole se domnívají, že celek podvodně snížil účetní hodnotu nigerijského hráče Victora Osimhena, kterého předloni koupil z Lille. Slyšení budou pokračovat ve čtvrtek a v pátek, vynesení prvoinstančního rozsudku se očekává hned po Velikonocích.

Bývalý kapitán české reprezentace a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 2003 Nedvěd hrál za Juventus v letech 2001 až 2009. Po skončení kariéry se v klubu posunul do managementu, v roce 2015 se stal viceprezidentem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 6. října 2022

Očekáváme v 9:00 18°C

Celá předpověď