Italská policie zatkla nového bosse bossů sicilské mafie

foto Settimino Mineo, nový boss bossů sicilské mafie, kterého zatkla italská policie.

Palermo - Italská policie dnes zatkla nového bosse bossů sicilské mafie, nástupce loni zesnulého Salvatora "Tota" Riiny, a s ním dalších 45 osob. Settimo Mineo a ostatní zadržení byli obviněni mimo jiné ze spolčování mafiánského typu, vydírání, nedovoleného ozbrojování či žhářství. Operace byla výsledkem čtyř různých vyšetřování. Informoval o tom dnes list La Repubblica.

Hlavy sicilských mafiánských rodin se od roku 1993, kdy byl Riina zatčen, sešly znovu až letos 29. května a do čela vybraly klenotníka Minea. Měla tak začít nová éra sicilské mafie Cosa Nostra. Podle deníku La Repubblica se jednotlivé klany chtěly znovu spojit a reorganizovat obchod s drogami i sázení prostřednictvím internetu. Nejužší vedení mohl svolat jen boss bossů Toto Riina, který zemřel loni v listopadu. Posledních 24 let života strávil ve vězení.

Dnes 80letý Mineo ze strachu z odposlechu nepoužíval telefon. Nerad jezdil autem a raději se pohyboval pěšky. Byl odsouzen už během takzvaného maxiprocesu, který proběh v letech 1986 až 1992. Za mřížemi tehdy strávil přes pět let. K dalším jedenácti letům vězení byl odsouzen v roce 2006.

"Je to jedna z nejtěžších ran, které stát mafii zasadil. Mineo byl po smrti Tota Riiny zvolen jeho nástupcem," napsal na instagramu italský vicepremiér Luigi Di Maio. "Pro tuhle spodinu už není v Itálii místo," dodal. Jeho koaliční partner a druhý vicepremiér Matteo Salvini na facebooku uvedl, že policejní operace "rozložila nové nejužší vedení sicilské mafie". Policie má během dneška zveřejnit další informace.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 25. května 2019

Očekáváme v 23:00 14°C

Celá předpověď