Italové hospitalizovaní v Pardubicích nejsou nakažení koronavirem

foto Ilustrační foto - Pražská Nemocnice na Bulovce spustila 13. března 2020 provoz odběrového místa pro vzorky na testování nákazy COVID-19. Je ve speciálním kontejneru od hasičů postaveném u budovy Kliniky infekčních chorob.

Pardubice - Čtyři Italové dnes hospitalizovaní v Pardubicích, nemají COVID-19, testy na koronavirus byly negativní. Nemocnice je propustí z infekčního oddělení. ČTK to řekla mluvčí společnosti Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Na čtyři Italy, dvě dívky a dva chlapce, upozornili lidé, kteří s nimi seděli v kupé. Italští cestující měli respirační obtíže, kašlali. RegioJet proto zastavil dnes ráno v Pardubicích a za asistence hasičů, policie a záchranářů v ochranných oblecích a rouškách Italové museli vystoupit.

Dnešek strávili na infekčním oddělení. Zdravotníci jim odebrali vzorky, které laboratoř do večera vyhodnotila jako negativní. Podle informací kraje se jednalo o studenty vzdělávacího programu Erasmus, kteří již dva týdny nepobývali na území Itálie. Patrně cestovali z Rakouska.

V Pardubickém kraji jsou dva potvrzené případy onemocnění COVID-19, muž z Pardubicka se léčí doma a je v karanténě, žena z Litomyšle je na infekčním oddělení pardubické nemocnice. Nemají výrazné zdravotní obtíže. V Česku je k dnešnímu večeru 141 nakažených.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď