Invia zaznamenala vysoký nárůst poptávky, zájem je hlavně o Řecko

foto Ilustrační foto - Internetový prodejce dovolených v Česku Invia.cz.

Praha - Cestovní agentura Invia dnes zaznamenala vysoký nárůst poptávky. Ve srovnání s minulým týdnem vzrostla o 80 procent, polovinu tvoří poptávka po cestách do Řecka. ČTK to sdělila mluvčí Invie Andrea Řezníčková. Více dotazů k zájezdům podle zjištění ČTK evidují i CK Alexandria a Exim Tours, které pracují na nové letní nabídce.

Vláda v pondělí představila mapu rizikovosti evropských destinací. Země rozdělila do tří skupin. Češi budou podle ní moci od 15. června bez omezení v obou směrech cestovat do větší části Evropy. Negativním testem na covid-19 se budou muset prokázat, nebo budou muset zůstat 14 dní v karanténě, při návratu ze Švédska a Velké Británie.

"Za několik hodin se poptávky v podstatě rovnají celému problematickému dubnu," řekla Řezníčková. Největší zájem je podle ní jednoznačně o Řecko. Lidé se ptají také na Chorvatsko, Bulharsko, Egypt, Kanárské ostrovy a Slovensko. Poptávají i tuzemské pobyty.

Vyšší zájem sleduje i CK Alexandria, podle marketingového ředitele CK Petra Šatného roste počet dotazů k zájezdům. Alexandria všechny zájezdy na léto zrušila, nyní pracuje na nové nabídce, která by podle Šatného měla být hotová do několika dnů.

Novou nabídku na léto chce mít nejpozději příští týden připravenou také CK Exim Tours. Zaměří se v ní zatím na země, kam budou moci Češi cestovat bez omezení, důraz bude klást na Řecko a Chorvatsko. "Jakmile bude nová nabídka hotová, otevřeme prodejny," doplnil obchodní ředitel a mluvčí CK Petr Kostka. Z aktuální ankety, kterou mezi klienty CK Exim Tours uskutečnila podle Kostky vyplynulo, že nejvíce Čechů by léto chtělo trávit v Egyptě, druhou nejčastější destinací bylo Řecko a třetí Bulharsko.

Zvýšený zájem Čechů o dovolené v zahraničí potvrdila i ERV Evropská pojišťovna. "Růst prodejů cestovního pojištění koresponduje se zvýšenou poptávkou po zájezdech. Klienti si u nás pojištění sjednávají spíše až na druhou polovinu léta," uvedl manažer komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Vláda mezi bezpečné země kromě sousedních států označila také třeba Maďarsko, Chorvatsko, Řecko či Švýcarsko. Mezi země se středním rizikem, kam ale kabinet také povolil Čechům cestování bez omezení, patří Itálie, Španělsko, Francie nebo Portugalsko.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-5°C

Dnes je sobota 16. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 -6°C

Celá předpověď