Invalidní vozík pro psy má cenu Red Dot za design

foto Součástky vozíku pro malé psy (na snímku z 11. srpna 2020) ze sortimentu brněnské společnosti AnyOneGo, která vyrábí protetika a invalidní vozíčky pro zvířata. Většinu dílů tiskne na 3D tiskárnách.

Brno - Invalidní vozík pro psy, který vyrábí brněnský startup AnyoneGo, získal mezinárodní ocenění Red Dot Award v kategorii produktového designu. Firma, která vozíky vyrábí na míru pomocí 3D tisku, o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

"Za svou dlouhou kariéru designéra jsem získal mnoho zkušeností a úspěchů, ale ocenění Red Dot Design Award mezi nimi dosud chybělo. Mám proto obrovskou radost, že jsme nyní v této prestižní celosvětové soutěži, která klade důraz na spojení funkčnosti a krásy, dokázali uspět," uvedl hlavní designér AnyoneGo Jan Jiránek.

Zakladatelé brněnské společnosti AnyOneGo (zleva) Martin Schenk a Ivan Lukáš pózují 11. srpna 2020 s vozíkem ve své firmě, která vyrábí protetika a invalidní vozíčky pro zvířata. Většinu dílů tiskne na 3D tiskárnách. Pohybové pomůcky pro zvířata začala firma po tříletém vývoji prodávat loni na podzim, na začátku letošního roku je začala nabízet i v zahraničí. Víc než sto vozíků slouží handicapovaným psům v Česku, další pak ve Francii, Německu, Itálii, na Slovensku nebo v Polsku. Vozíky vyrábí firma ve čtyřech základních velikostech a pěti barvách. Pro psy vyvinuli v AnyoneGo také ortézy na přední zápěstí a chodicí vaky.

Kromě toho společnost dokončuje skládací invalidní vozík pro lidi, který přihlásila k patentové ochraně pro celou Evropu.

Uznávaná světová cena za design Red Dot Award je udělována každoročně od 50. let minulého století ve třech základních kategoriích. Jsou to designový koncept, komunikační a produktový design. Oceněné produkty vybírá mezinárodní komise.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 12. května 2021

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď