Intervaly spojů v pražském metru se od 1. června zkrátí

foto Ilustrační foto - Vůz metra 2. března 2020 v Praze přijíždí do stanice Staroměstská.

Praha - V pražském metru se od 1. června zkrátí intervaly spojů na všech linkách v ranní i odpolední špičce. Praha provoz metra posiluje v návaznosti na uvolňování mimořádných opatření, která zavedla vláda v boji proti covidu-19, a na postupný nárůst poptávky po přepravě v MHD. Dnes to uvedla mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Podle primátorova náměstka a předsedy dozorčí rady DPP Adama Scheinherra (Praha Sobě) byl důvodem posílení provozu metra nárůst počtu přepravených cestujících o pracovních dnech. V pondělí 25. května bylo podle něj podzemní dráhou přepraveno 593.000 lidí. Za běžného stavu před pandemií se v průměru v pracovních dnech metrem svezlo 1,2 milionu cestujících.

Od pondělí 1. června bude pražské metro v ranní špičce jezdit v intervalu tři minuty na lince A, 160 vteřin na lince B a 130 vteřin na lince C. V odpolední špičce budou nově intervaly 3,5 minuty na lince A, tři minuty na lince B a 155 vteřin na lince C. Během dopoledne mimo špičky bude DPP na všech třech linkách soupravy vypravovat po pěti minutách, večerní intervaly zůstávají stejné. O víkendech a státních svátcích bude metro jezdit po 7,5 minutách, uvedla Řehková.

Dopravní podnik dále obnoví na tramvajových linkách číslo 8 a 20 večerní provoz od 22:30 do 0:30, a to od čtvrtka 4. června. Od této soboty 30. května bude lanovka na Petřín opět zastavovat také ve stanici Nebozízek, doplnila mluvčí.

I nadále platí povinnost mýt zakrytý nos a ústa během celého pobytu v prostorách MHD. Generální ředitel DPP Petr Witowski uvedl, že nadále pracovníci pokračují ve zvýšené dezinfekci vozů metra, tramvají a autobusů a prostorů stanic a zastávek. "Ozonizujeme vozy metra, autobusy i tramvaje, denně otíráme všechny tyče a madla ve vozech i na eskalátorech, používáme vyšší koncentrace čisticích a dezinfekčních prostředků, děláme maximum pro to, aby se cestující v MHD cítili bezpečně," dodal Witowski.

Pražské metro ročně přepraví asi 433 milionů cestujících, tedy asi 1,2 milionu denně. Nejvytíženější linkou metra je linka C.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď