Interpol při zátahu proti síti pedofilů zachránil 50 dětí

foto Logo Interpolu - ilustrační foto.

Lyon (Francie) - Při mezinárodní operaci zaměřené proti síti pedofilů fungující v anonymní části internetu zachránila policie za poslední dva roky 50 zneužívaných dětí a zatkla devět lidí. Informovala o tom dnes mezinárodní policejní organizace Interpol, která zátah koordinovala. V Austrálii a Thajsku už pachatele sexuálního zneužívání dětí soudy poslaly na desítky let za mříže.

Interpol se zaměřil na stránky s pedofilním sexuálním obsahem na tak zvaném darknetu, obtížně přístupné, anonymní části internetu. Už v listopadu 2017 se vyšetřovatelům podařilo identifikovat první oběti a o dva měsíce později policie zatkla hlavního administrátora webových stránek v Thajsku a dalšího provozovatele v Austrálii. V Thajsku loni soud muže obžalovaného ze znásilnění, zneužívání dětí a obchodu s lidmi odsoudil ke 146 letům vězení. Soud v Austrálii druhého z provozovatelů stránek minulý týden odsoudil ke 40 letům odnětí svobody.

Kromě 50 zachráněných dětí má Interpol díky obsahu na stránkách informace o další stovce zneužitých dětí, které se ještě nepodařilo identifikovat. Záznamy zkoumala policie ve více než šesti desítkách zemí.

"Operace Blackwrist vyslala jasný vzkaz lidem, kteří zneužívají děti, vyrábějí sexuálně explicitní materiály a sdílejí je online: Vidíme vás a budete postaveni před soud," uvedl šéf Interpolu Jürgen Stock.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď