Internet zaplavily reakce na smrt Gotta, televize přerušily vysílání

foto Zpěvák Karel Gott na snímku z 19. března 2018.

Praha - Internet zaplavily příspěvky fanoušků Karla Gotta. Vyhledávání trhá rekordy, na Seznamu jeho jméno během hodiny hledalo 80.000 uživatelů. Tuzemské televize přerušily vysílání mimořádnými vstupy. Zařazují pořady s umělcem a chystají dnes změny večerního programu.

Internet zaplavily reakce na smrt Gotta, vyhledávání trhá rekordy

Internet zaplavily příspěvky fanoušků Karla Gotta. Vyhledávání trhá rekordy, na portálu Seznam.cz jej během hodiny hledalo 80.000 uživatelů. Zpěvák zemřel v úterý ve věku 80 let. Po zveřejnění informace o umělcově smrti vzrostl datový provoz v síti portálu Seznam.cz o třetinu až na 84 Gbit/s. Podle dat vyhledávače Seznam.cz jde za poslední dekádu o absolutní rekord v počtu hledaných slov během několika hodin od uveřejnění informace.

Zpěvák Karel Gott na snímku z 19. března 2018.

"Na českém internetu v minulosti rezonovaly s podobně výrazným nárůstem události jako skon prezidenta Václava Havla nebo sebevražda zpěvačky Ivety Bartošové," řekla ČTK mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová.

Za hodinu zadalo spojení "Karel Gott zemřel" 80.000 lidí. Zhruba stejný počet hledání Seznam zaznamenal před 14 dny u zprávy o oznámení o zpěvákově onemocnění, ale to bylo za celý den.

Na české stránce Google termín "Karel Gott" zaznamenal rekordní počet vyhledávání. V poledne počet vyhledávání spojených s Gottem stoupl o 200.000 a podle mluvčí českého Googlu Alžběty Houzarové zřejmě dále poroste. Nárůst zaznamenalo hledání i v dalších zemích, zejména na Slovensku, v Rakousku, Německu a Lucembursku, ale i Švýcarsku a Polsku.

Televize kvůli úmrtí Gotta přerušily vysílání, pozmění program

Tuzemské televize kvůli úmrtí Karla Gotta zařadily do dnešního hlavního večerního vysílacího času pořady o Gottovi nebo pořady, v nichž vystoupil. Celý den přerušují televize vysílání mimořádnými vstupy. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

Česká televize večer na kanále ČT1 od 20:00 odvysílá pořad Neobyčejné životy - Karel Gott, následovat bude Co takhle dát si Gotta a ve 22:05 Všechnopárty se zpěvákovým vystoupením. Od 22:50 pak ČT zařadila hudební komedii Škoda lásky, v níž si Gott zahrál. Již odpoledne od 16:50 odvysílá Trumfy Miroslava Donutila s Gottem a o 50 minut později dokumentární medailon Karel Gott očima Terezy Kopáčové.

Televize Nova dnes večer od 20:20 místo Výměny manželek mimořádně uvede speciální pořad Karel Gott - Zůstanu svůj, který ukazuje průřez Gottovou kariérou. Během dnešního dne bude také k dispozici na internetové službě Novy Voyo také dokumentární pořad Fenomén Gott a pořad Šestnáct růží pro Gotta. Televize Nova zároveň bude vysílat mimořádné zprávy, a to každou celou hodinu od 13:00 do 19:00. Tomuto tématu se budou věnovat i další zpravodajské a publicistické pořady televize.

Také Prima nasadila vedle mimořádného odpoledního vysílání ve třech blocích i mimořádné vydání Velkých zpráv a Top Star. Od 20:05 pak zařadila koncert Gotta z pražské O2 Areny z 8. prosince 2014. Při koncertu slavík zazpíval nejen písně, které si diváci v průběhu jeho pěvecké kariéry nejvíce oblíbili, ale i hity světové popové klasiky z alb Dotek lásky a Láska je nádhera.

Na zpravodajské ČT24 je speciální kontinuální vysílání o zpěvákovi a věnovat se mu bude i kanál ČT art. Televize Seznam odvysílala dopoledne Výzvu s Karlem Gottem a poté nasadila živé studio.

I Český rozhlas zařazuje v souvislosti s úmrtím Karla Gotta speciální vysílání. Celý den se Gottovi bude věnovat stanice Český rozhlas Dvojka, na které několikanásobný zlatý slavík moderoval pořad Zpátky si dám tenhle film. Od 19:00 do 20:00 budou pro posluchače připraveny Srdcovky s Milošem Skalkou a celou noc je od 20:00 do 05:00 pro posluchače připraven speciální blok. Radiožurnál zařadí ve 13:00 poslední rozhovor s Gottem, který v den jeho 80. narozenin vedl Jan Pokorný. Legendě české pop music se bude také věnovat v 17:00 hodin pořad 20 minut Radiožurnálu. Speciální vysílání o Gottovi zařazují na dnešek a víkend všechny regionální stanice Českého rozhlasu. Vltava připomene začátky hudební kariéry Gotta poslechovou hodinou od 19:00.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď