Inter porazil Ferraru, Neapol zaváhala se Sassuolem

foto Fotbalista Interu Milán Henrique Dalbert (vpravo) a hráč Spalu Simone Missiroli.

Řím - Neapol remizovala v italské fotbalové lize na hřišti Sassuola 1:1 a po 27. kole ztrácí z druhého místa na vedoucí Juventus už 18 bodů. Inter Milán porazil Spal Ferrara 2:0 a stáhl ztrátu na městského rivala AC, který je v tabulce třetí, na rozdíl jednoho bodu. Jakub Jankto strávil celý zápas na lavičce Sampdorie při prohře 1:2 s Bergamem, jeho spoluhráč Fabio Quagliarella pokořil hranici 20 gólů v sezoně. Do hry se nedostal ani Ladislav Krejčí, jehož Boloňa porazila 2:0 Cagliari. Turín otočil zápas s Frosinone a vyhrál 2:1.

Úvodní gól střetnutí Sassuola s Neapolí zaznamenal v 53. minutě domácí Berardi, který dorazil míč do brány po zblokovaném centru z pravé strany. O vyrovnání se postaral v 86. minutě technickou střelou na zadní tyč Insigne.

Neapol vyhrála z posledních pěti ligových zápasů jediný. Sassuolo čeká na výhru šest utkání a zůstává ve středu tabulky.

Favorizovaný Inter se trefil až v 68. minutě, kdy pohotově z otočky zakončil Politano. O deset minut později pojistil výhru "Nerazzurri" Gagliardini. Milánský celek vstřelil posledních osm branek na svém stadionu ve druhých poločasech.

Inter vyhrál po dvou zápasech. Spal čeká na tříbodový zisk šest utkání a na 16. místě je dva body od sestupových příček.

Bergamo poslal do vedení v 50. minutě Zapata a jedenáctým gólem v sezoně vyrovnal ve statistice venkovních branek Messiho z Barcelony a Kanea z Tottenhamu. Za čtvrt hodiny vyrovnal z penalty Quagliarella, který se osamostatnil v čele tabulky střelců Serie A. Výhru ale přece jen Atalantě zajistil v 77. minutě dorážkou z velkého úhlu Gosens.

Frosinone přerušilo 599 minut trvající neprůstřelnost turínského gólmana Sirigua, vedení ale neudrželo. Ve druhém poločase otočil zápas ve prospěch "Býků" dvěma brankami Belotti a udržel svůj tým na pohárových příčkách.

Bývalý fotbalista pražské Sparty Juraj Kucka rozhodl svým druhým gólem po návratu do italské ligy o sobotním vítězství Parmy 1:0 v domácím zápase s Janovem.

Fotbalista Parmy Federico Di Marco (vlevo) a Lukas Lerager z Janova. Kucka si v 78. minutě naskočil na vysoký centr z rohového kopu a důraznou hlavičkou vstřelil proti svému bývalému klubu jedinou branku utkání. Slovenský záložník strávil v Janově před přestupem do AC Milán pět sezon.

Parma vyhrála po šesti zápasech a na jedenáctém místě má o tři body víc než její dnešní soupeř. Janov je třináctý.

AC Milán porazil poslední Chievo 2:1 a vyhrál pátý zápas v řadě. Utkání rozhodl svým 19. gólem v sezoně Krzysztof Piatek a dotáhl se v čele tabulky střelců na Ronalda z Juventusu a Quagliarellu ze Sampdorie. "Rossoneri" stáhli ztrátu na druhou Neapol na pět bodů, mají ale o jeden odehraný zápas více.

Juventus deklasoval v páteční předehrávce Udine 4:1 a vede tabulku o 19 bodů před Neapolí, kterou čeká zápas 27. kola proti Sassuolu až v neděli. Dva góly dal už v prvním poločase po rychlých akcích čerstvě devatenáctiletý útočník Moise Kean, který nastoupil v tomto ročníku Serie A teprve potřetí a poprvé se objevil v základní sestavě.

Ve druhém poločase zastavili hosté Keana faulem a Emre Can z penalty zvýšil na 3:0. Další gól Juventusu vstřelil Blaise Matuidi, až pak dali alespoň čestný úspěch i hráči Udine, za které skóroval Kevin Lasagna.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Juventus Turín - Udine 4:1 (11. a 39. Kean, 67. Can z pen., 71. Matuidi - 85. Lasagna), Parma - FC Janov 1:0 (78. Kucka), Chievo - AC Milán 1:2 (41. Hetemaj - 31. Biglia, 57. Piatek), Boloňa - Cagliari 2:0 (34. Pulgar z pen., 77. Soriano), Frosinone - FC Turín 1:2 (42. Paganini - 56. a 78. Belotti), Inter Milán - Spal Ferrara 2:0 (67. Politano, 77. Gagliardini), Sampdoria Janov - Bergamo 1:2 (65. Quagliarella z pen. - 50. Zapata, 77. Gosens), Sassuolo - Neapol 1:1 (53. Berardi - 86. Insigne), Fiorentina - Lazio Řím 1:1 (61. Muriel - 23. Immobile).

1. Juventus Turín 27 24 3 0 59:17 75
2. Neapol 27 17 6 4 48:21 57
3. AC Milán 27 14 9 4 41:23 51
4. Inter Milán 27 15 5 7 40:22 50
5. Bergamo 27 13 5 9 56:38 44
6. AS Řím 26 12 8 6 49:36 44
7. FC Turín 27 11 11 5 35:23 44
8. Lazio Řím 26 12 6 8 37:28 42