Inter Milán v italské lize porazil Veronu 2:0 a je druhý, Barák znovu chyběl

foto Utkání 32. kola italské fotbalové ligy Cagliari - Juventus Turín. Matthijs de Ligt (vpravo) z Juventusu střílí gól.

Milán - Fotbalisté Interu Milán ve 32. kole italské ligy doma porazili Hellas Verona 2:0. Obhájci titulu poskočili na druhé místo neúplné tabulky bod za vedoucího městského rivala AC. Za hosty podruhé za sebou nenastoupil nemocný český reprezentant Antonín Barák. Juventus Turín vyhrál v Cagliari po obratu 2:1 a upevnil si čtvrtou příčku.

Inter rozhodl o vítězství mezi 22. a 30. minutou, kdy se prosadili Barella s Džekem po dvou asistencích Perišiče. "Nerazzurri" prodloužili ligovou sérii bez porážky na šest utkání. Hellas venku nevyhrál popáté za sebou a je devátý.

Cagliari otevřelo skóre v 10. minutě zásluhou kapitána Joaa Pedra. Těsně před pauzou odpověděl De Ligt a čtvrt hodiny před koncem obrat Juventusu dokonal Vlahovič. Srbský kanonýr si v sezoně polepšil na 22 ligových gólů a v čele tabulky střelců se osamostatnil před Immobilem z Lazia Řím.

Výsledky 32. kola italské fotbalové ligy

Empoli - Spezia 0:0, Inter Milán - Hellas Verona 2:0 (22. Barella, 30. Džeko), Cagliari - Juventus Turín 1:2 (10. Joao Pedro - 45. De Ligt, 75. Vlahovič).

1. AC Milán 31 20 7 4 56:29 67
2. Inter Milán 31 19 9 3 65:24 66
3. Neapol 31 20 6 5 56:23 66
4. Juventus Turín 32 18 8 6 49:28 62
5. AS Řím 31 16 6 9 51:35 54
6. Lazio Řím 31 15 7 9 60:46 52
7. Bergamo 30 14 9 7 52:34 51
8. Fiorentina 30 15 5 10 49:38 50