Indie má schválit první vakcíny proti covidu-19

foto Očkování vakcínou proti koronaviru - ilustrační foto.

Dillí - Indická léková agentura má ještě dnes pro nouzové použití schválit vakcínu proti koronaviru vyvinutou ve spolupráci britské firmy AstraZeneca a Oxfordské univerzity. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje. Půjde o první povolenou očkovací látku proti covidu-19 ve druhé nejlidnatější zemi světa. Indie by kromě toho mohla schválit také domácí vakcínu firmy Bharat Biotech.

Vakcínu od firmy AstraZeneca pro naléhavou potřebu už schválily Británie a Argentina. Pro Indii bude uvedení vakcíny na trh důležitým milníkem. Země má druhý nejvyšší počet nakažených koronavirem po Spojených státech.

Indický ústav pro kontrolu léčiv (CDSCO), jehož experti se scházejí podruhé v tomto týdnu, by podle dvou nejmenovaných zdrojů Reuters mohl schválit také vakcínu firmy Bharat Biotech.

"Jak AstraZeneca, tak Bharat Biotech budou dnes schváleny," řekl jeden z citovaných zdrojů. "Všechny přípravy pokračují se zřetelem na dnešní datum," dodal zdroj.

Další zdroje se vyjadřovaly méně jistě, pokud jde o vyhlídky vakcíny Bharat Biotech. "Doufáme," řekl jeden z nich o očkovací látce, která byla vyvinuta ve spolupráci s vládním ústavem pro lékařský výzkum.

Místní farmaceutická firma SII už vytvořila zásoby více než 50 milionů dávek vakcíny od firmy AstraZeneca už byly a jeden ze zdrojů Reuters řekl, že distribuce očkovací látky do jednotlivých indických států by mohla začít v sobotu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je středa 28. července 2021

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď