Indický poslanec zatčen kvůli znásilnění dospívající dívky

foto Indické ženy protestují proti všeobecně rozšířené kultuře násilí na ženách, lidé požadují lepší zákony chránící ženy a dívky. Nynější protest v Dillí vyvolal únos a znásilnění pětileté dívenky.

Dillí - Poslanec vládnoucí hinduistické nacionalistické Indické lidové strany (BJP) Kuldíp Singh Sengar byl zatčen a obviněn z únosu a znásilnění dospívající dívky v loňském roce. Uvedla to agentura AP.

Činu se měl dopustit loni v červnu, přičemž obětí byla dívka z jeho rodné obce ve státě Uttarpradéš. Z únosu a znásilňování rodina obvinila také čtyři další osoby.

Dívka uvedla, že si stěžovala úřadům už loni v srpnu, ale bezvýsledně. V obavách ze msty dotyčného se poté s rodinou odstěhovala do Dillí. O pomoc žádala indického prezidenta, předsedu vlády i policejního ředitele. Poté, co se jí nepodařilo domoci se schůzky se státními činiteli, dívka se minulý týden pokusila upálit.

Dívčin otec byl několika násilníky zbit a na následky zranění zemřel. Z činu byl obviněn Sengarův bratr a další lidé.

Násilí na ženách se v Indii rozmáhá, přestože v roce 2013 byly přijaty přísnější zákony. Stalo se tak po znásilnění studentky, kterého se v prosinci 2012 dopustila v autobuse projíždějícím Dillí skupina mužů. Tento čin vyvolal po celé Indii i v zahraničí vlnu protestů a zaměřil pozornost na vysoký počet případů znásilnění v této zemi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď