Vzduchoplavce Mirka Orose ohrožují bouřky

foto Ilustrační foto - Cestovatel Miroslav Oros na padáku

Přesto ale náš pilot dnes uletěl 120 kilometrů. V poledne přistál a pravděpodobně kvůli počasí vyrazí do vzduchu až zítra večer. Rádiu Impuls řekl, že když vyhrajeme hojkejový šampionát, tak chystá překvapení!

Miroslav Oros dneska plánoval doletět co nejdál na východ. Podle předpovědi a varování meteorologů od západu přicházejí bouřky a to je pro létání velmi nebezpečné. Mirek se zařekl, že nepoletí déle než do dvanáctí hodin. Ráno vystartoval ze Sazené u Kralup směr Jaroměř. Přesně v poledne opravu přistál a na své konto si připsal dalších 120 kilometrů.

Náš řidič Rádiu Impuls prozradil, že bouřky jsou pro let opravdu nebezpečné. Nechce tedy nic riskovat a raději už po zbytek dne zůstane na zemi. Ani na zítřek není předpověď pro létání moc růžová, proto nasedne do sedla svého motorového oře zase až odpoledne.

Původně bylo v plánu dostat se k Pardubicím a společně s ostatními letci oslavit 100. výročí dálkového letu prvního českého aviatika Jana Kašpara. Kvůli počasí to ale Mirek musel vzdát. Na druhou stranu se nám svěřil, že pokud český hokejový tým postoupí až do finále, oslaví to. Mirek s sebou vozí českou vlajku a aby vzdal hold hokejovému týmu, připne si ji na svůj padák.

Matyáš Kaiser a Irena Krcháková

Rádio Impuls

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 9:00 18°C

Celá předpověď