Ve Zlíně vzniká speciální toxi tým

foto Ilustrační foto - Zásuvka nočního stolku s marihuanou v jednom z píseckých internátů. Policisté navštívili 22. března několik píseckých internátů se speciálně vyškolenými psy a hledali nedovolené drogy.

Zlín - Zlínští kriminalisté si posvítí na výrobce drog. Letos už odhalili sedm pěstíren marihuany. V souvislosti s drogami jen od začátku roku stíhají 33 pachatelů. Více informací pro vás zjišťoval reportét Rádia Impuls Jan Čada.

Zlínští kriminalisté teď posílili tak zvaný toxi tým. Skupinu odborníků, kteří budou mít na starost výhradně boj s drogami. Ty podle všeho ohožují stále více i školou povinné děti. Letos už sedmkrát policisté odhalili pěstírnu marihuany, sedmkrát ale také varnu pervitinu. Nové případy hlásí týden co týden nejen Zlínsko, ale také Uherskohradišťsko. Vyjímkou nejsou případy, kdy se drogy vaří v opuštěných objektech anebo dokonce v mobilních varnách v autech.

Jak uvedla policejní mluvčí Jana Bartíková pro agenturu Mediafax, drogové trendy se přesouvají hlavně do středních a základních škol. Věková hranice uživatelů, kteří poprvé přijdou do kontaktu s drogou, postupně klesá. Případy, ve kterých hrají roli děti, ale za zákonných důvodů policie nesmí zveřejňovat.

Přesto policie neustále naraží na názory lidí, že držení malého množství drog je legální. Píše o tom server zlin.regiony24.cz. Specialista z toxi týmu ale varuje, že držení jakéhokoliv množství drog je trestné. Jedná se buď o přestupek nebo o trestný čin.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď