Imitátor Kim Čong-una zmátl severokorejské roztleskávačky

foto Imitátor severokorejského vůdce Kim Čong-una na zápasu korejských hokejistek s Japonkami na ZOH v Pchjongčchangu.

Pchjongčang (Jižní Korea) - Náhlý příchod imitátora severokorejského komunistického vůdce zaskočil skupinu severokorejských roztleskávaček, které na olympijských hrách povzbuzovaly spojený tým hokejistek Severní a Jižní Koreje. Některé z roztleskávaček od něj ihned odvrátily zrak, většina byla zaražená, některé se smály. Imitátor se později agentuře Reuters představil jako Howard.

"Hrají dobře, už daly gól. Víc si jako prezident nemůžu přát," řekl Howard agentuře Reuters krátce poté, co jej členové jihokorejské protiteroristické jednotky od fandících Severokorejek odvedli. "Však jsem je sám trénoval, a tak jsou samo sebou nejlepší na světě," glosoval dále výkon hokejistek imitátor Kim Čong-una. Japonské hokejistky porazily spojený tým Korejí 4:1.

Imitátor severokorejského vůdce Kim Čong-una na zápasu korejských hokejistek s Japonkami na ZOH v Pchjongčchangu. Howard vzbudil pozdvižení už v pátek, kdy se na zahajovacím ceremoniálu objevil s imitátorem amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ostraha oba ze stadionu bez otálení vykázala.

Dnes policisté imitátora krátce zadržovali na služebně a pak jej podle Reuters slušně požádali, aby ze stadionu odešel. "Mám příliš politickou tvář," konstatoval Howard při odchodu z hokejové arény. "Vždyť jsem se s takovým obličejem narodil. A teď s ním musím žít," řekl a dodal, že každý má nějaké poslání. "Pořád slyšíme, že jsou to mírové hry, a tak doufám, že mír vydrží a ti dva idioti přestanou odpalovat rakety a nadávat si přes twitter," řekl podle médií Howard.

Dnešní Howardův výstup byl natolik působivý, že některé Severokorejky skandující "Jsme jedna země" a "Sjednoťme vlast" jen stěží potlačovaly smích. "Vypadalo to, že jsou opravdu překvapené a šokované. Některé z nich se smály, ale většina z nich byla zaražená," uvedl Howard, který podle stanice Fox News pochází z Austrálie a žije v Hongkongu.

"Vždyť je to lidské," řekl k těm, které smály. "Nezáleží na tom, zda je člověk ze Severní, nebo Jižní Koreje. Smysl pro humor a trocha politické satiry nikdy neškodí," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď