Hyundai už v Evropě prodala přes 100 000 elektrických Kon

foto Ilustrační foto - Hyundai Kona Electric

Už půldruhého roku se v Nošovovicích v továrně koncernu Hyundai vyrábí elektrická verze menšího rodinného SUV Kona. Právě nyní tento vůz na evropském trhu překonal milník sta tisíc prodaných kusů.

Evropa je přitom pro tento model zdaleka nejdůležitějším odbytištěm. Na všech ostatních trzích se jich totiž prodalo je jen o 42 000 exemplářů více.

Kona Electric se nyní nabízí ve dvou verzích, přičemž ta dražší disponuje baterií s kapacitou 64 kWh a dojezdem 484 kilometrů.

Nejvíce se jich z Nošovic vyváží do Německa, naopak v České republice se jich dosud zaregistrovalo do provozu jen zhruba čtyři sta.

V současnosti se model Kona nabízí také ještě se spalovacími motory, případně v hybridní verzi. Tyto varianty se pro evropské zákazníky nadále dovážejí z Koreje. V brzké době má ovšem vedení korejské automobilky rozhodnout o tom, zda nová generace modelu Kona nebude vyrábět v Nošovicích také se všemi dalšími typy pohonů.

Kromě Kony Electric nabízí Hyundai již nyní další dva elektromobily. K původním liftbacku Ioniq přibyl nedávno crossover Ioniq 5. Do roku 2025 má mít značka Hyundai v nabídce celkem dvanáct nových bateriových elektromobilů. Ve stejném roce již předpokládá odbyt 560 000 elektromobilů ročně.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď