Hyundai má elektromobil s technikou prémiových značek

foto Hyundai - nový model Ioniq 5.

Výkonný, dostatečně prostorný a hlavně s velkým dojezdem a schopností velmi rychlého dobití pohonných baterií. Takový je nový elektromobil Hyundai Ioniq 5, jehož vzhled a technické parametry právě představila korejská automobilka.

Fotogalerie

Vůz měří na délku 4635 milimetrů, jeho výška činí 1605 milimetrů. Velký rozvor, který je přesně 3000 milimetrů, zajišťuje dostatečný prostor pro cestující v kabině a také velký zavazadlový prostor. Ten má v základním uspořádání sedaček objem 531 litrů. Drobnosti nebo třeba dobíjecí kabely lze uložit také pod přední kapotu, kde je další úložný prostor s objemem v řádu desítek litrů.

Vůz se bude nabízet ve variantě s pohonem pouze předních, případně všech čtyř kol. V nabídce budou dvě varianty trakční baterie. Ta menší disponuje kapacitou 58 Kwh, větší uloží 72,6 kWh elektrické energie.

Díky tomu půjde na jedno nabití ujet až 480 kilometrů (podle měření v režimu WLTP). Výkon elektromotorů se v závislosti na volbě velikosti baterie a pohonu kol od 125 do 225 kWh.

Ve všech verzích je auto schopné vyvinout maximální rychlost 185 kilometrů v hodině.

Hlavní předností vozu je jeho schopnost mimořádně rychlého dobíjení. U stojanů s výkonem 350 kW lze trakční baterii dobít z 10 na 80 procent během 18 minut. Už za pět minut stání u takové dobíječky lze získat dostatek energie na ujetí dalších 100 kilometrů.

Auto má také funkci jakéhosi stacionárního nebo pohyblivého zdroje elektřiny pro jiné spotřebiče. Buď ze zásuvky umístěné pod zadními sedačkami nebo té, která je na vnější straně karosérie, lze dobíjet například elektrokola nebo kempingovou výbavu s příkonem až 3,6 kW.

Auto se začne prodávat již v první polovině letošního roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď