Hyundai Kona Electric převezeme techniku z Kie Niro

foto PR - Hyundai Kona Electric

Nová generace vozu Hyundai Kona Electric, který se stejně jako ta stávající bude vyrábět v továrně korejské automobilky ve slezských Nošovicích, převezme techniku z nové elektrické verze modelu Kia Niro. Informoval o tom specializovaný britský magazín Autoexpress.

To znamená, že u vysokonapěťové baterie mírně stoupne využitelná kapacita ze současných 64 na 64,8 kWh. Společně s vylepšeními v oblasti aerodynamiky a pohonného systému se pak má dojezd v režimu WLTP zvýšit na více než 480 kilometrů.

Elektromotor pohánějící přední kola vozu dosáhne maximálního výkonu 201 koňských sil. Auto také nabídne větší kapacitu zavazadlového prostoru a více místa pro cestující na všech sedačkách.

Autoexpress informoval, že zásadní proměnou projde také palubní deska a ovládací prvky ve voze. Vycházet se bude z řešení, které již známe z modelu Ioniq 5.

Podle britského magazínu není také vyloučené, že se změní dosavadní označení. Místo Kony tak by dealeři Hyundai mohli nabízet Ioniq 3, případně Ioniq 4.

Auto by se mělo dostat na trh v průběhu příštího roku. Životní cyklus se předpokládá ve stejné délce, jakou měla první generace Kony. Ta se představila v roce 2017 a vydržela na trhu pět let.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď